Koszyk

COSMOPROF WORLDWIDE BOLOGNA 2024

Do zobaczenia w marcu!

21 marca 2024 odbędzie się pierwszy dzień targów w Bolonii. Nowa formuła wydarzenia spotkała się z dużym uznaniem i w przyszłym roku wszystkie hale zapełnią się wystawcami i odwiedzającymi, firmy z 58 krajów już potwierdziły swój udział.

W marcu 2024 r. Cosmoprof Worldwide Bologna będzie świętować swoją 55. edycję! Wiodące wydarzenie B2B poświęcone branży kosmetycznej odbędzie się od czwartku 21 marca do niedzieli 24 marca. Na gości z całego świata będą czekać takie pawilony jak:  Cosmopack, poświęcony łańcuchowi dostaw, Cosmo Perfumery & Cosmetics, goszczący firmy i sprzedawców detalicznych z sektora perfumeryjnego i kosmetycznego, oraz Cosmo Hair & Nail & Beauty Salon.

Cosmoprof Worldwide Bologna jest platformą szczególnie skoncentrowaną na potrzebach biznesowych globalnych kontrahentów, dzięki strategicznej inwestycji w promocję marketingu cyfrowego, która dziś doprowadziła do ponad 2 milionów odwiedzin strony internetowej i ponad 4 milionów wyświetleń w mediach społecznościowych, a także do udziału ponad 1300 dziennikarzy i influencerów z całego świata. Wsparcie włoskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej oraz ITA – Włoskiej Agencji Handlowej ułatwiło globalny rozwój wydarzenia.

Po raz kolejny, po 55 latach od pierwszej edycji, Cosmoprof Worldwide Bologna potwierdza swoją pozycję kluczowego wydarzenia targowego dla ponad 250 000 profesjonalistów z branży z ponad 160 krajów, którzy co roku przyjeżdżają do Bolonii, aby określić swoje strategie biznesowe. Targi stanowią doskonałą okazję do zapoznania się z najnowszymi innowacjami dla wszystkich sektorów przemysłu, od łańcucha dostaw po produkt końcowy.

COSMOPROF WORLDWIDE BOLOGNA 2024 INICJATYWY I WYDARZENIA

Przyszłoroczna edycja Cosmoprof 2024 będzie pełna informacji i spostrzeżeń, specjalnie opracowanych, aby odpowiedzieć na potrzeby kontrahentów, zapewniając im dogłębne zrozumienie oferty targów i możliwość pełnego zanurzenia się w najnowszych premierach z całego świata.

Podstawowymi filarami marcowych targów Cosmoprof będą CosmoTalks, CosmoTrend oraz Cosmoprof & Cosmopack Awards.

CosmoTalks to okazja do dzielenia się treściami „od branży do branży”. Od czwartku 21 do soboty 23, CosmoTalks zaoferuje trzy dni pełne spostrzeżeń, inspiracji i przyszłych strategii w celu opracowania najbardziej aktualnych tematów dla branży kosmetycznej. Ponad siedemdziesięciu ekspertów, przedstawicieli agencji zajmujących się analizą rynku i trendów, marek i mediów z całego świata, omówi obecny stan sektora i jego perspektywiczny rozwój w przyszłości.

COSMOTRENDS, raport opracowany przez BEAUTYSTREAMS, przedstawia najistotniejsze trendy w oparciu o nowe propozycje wystawców. Raport oferuje fundamentalne spojrzenie na branżę: rewolucyjne opakowania, przyszłe formuły i rozwiązania, które będą kierować rynkiem.

Dla tych, którzy są zainteresowani najbardziej wyjątkowymi premierami, nie można przegapić Cosmopack & Cosmoprof Awards, „Oscarów piękna”, świętujących doskonałość światowego przemysłu kosmetycznego. Nagrody, będące skonsolidowanym projektem we wszystkich wydarzeniach Cosmoprof na świecie, stanowią prestiżowe i cenione uznanie w sektorze kosmetycznym, ze względu na swój wkład w niezależny panel międzynarodowych ekspertów, odpowiedzialny za wybór najbardziej zrównoważonych formuł, najbardziej przyjaznych dla użytkownika projektów i najbardziej innowacyjnych technologii cyfrowych. Cosmoprof Worldwide Bologna 2024 ogłosi zwycięzców podczas Grande Soirée, zaplanowanego na piątek 22 marca.

Na Cosmo Onstage, scenie edukacyjnej dla profesjonalnego sektora kosmetycznego, odbędzie się seria ekskluzywnych sesji poświęconych salonom kosmetycznym i kanałom fryzjerskim. Najbardziej znani eksperci i profesjonaliści skupią się na konkretnych tematach i trendach, rozwijając bezpośredni dialog ze społecznością w niedzielę 24 marca.

Nie można przegapić trzeciego spotkania z World Massage Meeting, które poprzez sesje szkoleniowe i pokazy na żywo będzie promować holistyczną wizję dobrego samopoczucia, poprawiając, edukując i inspirując społeczność zawodową.

Dla stylistów fryzur nie do przegapienia jest ON HAIR, spektakularne jednodniowe wydarzenie w niedzielę 24 marca, z pokazami najważniejszych zespołów artystycznych, łączące całą społeczność fryzjerską. Kalendarz pokazów i wszystkie terminy będą wkrótce dostępne na stronie www.cosmoprof.com. Od godziny 18:00, Ap-HAIR-itivo, wydarzenie networkingowe organizowane przez Ex Galleria d’Arte Moderna di Bologna, będzie gościć ponad 1000 gości, wśród fryzjerów, przedsiębiorców z branży fryzjerskiej i dziennikarzy branżowych.

Cosmoprof Worldwide Bologna, we współpracy z Camera Italiana dell’Acconciatura, poświęci szczególną uwagę młodym talentom sektora fryzjerskiego, dzięki HAIR RING SELECTED. Projekt zaangażuje CNA, CONFARTIGIANATO, szkoły fryzjerskie i NEXT FASHION SCHOOL, szkołę mody w Bolonii, rozwijając zwycięskie połączenie świata mody i fryzjerstwa.

OBSZARY SPECJALNE COSMOPROF

W celu lepszej promocji wschodzących segmentów branży i nowych realiów produkcyjnych, Cosmoprof Worldwide Bologna prezentuje specjalne obszary dedykowane konkretnym grupom docelowym.

Wewnątrz Cosmopack, po raz drugi, Ingredients Zone będzie gościć dostawców surowców, składników, olejków eterycznych i zapachów dla mas kosmetycznych, umożliwiając im spotkanie kluczowych klientów: z jednej strony dostawców zewnętrznych, którzy wystawiają się na Cosmopack, z drugiej strony marek produktów końcowych, odwiedzających lub wystawców na Cosmoprof.

Na scenie Cosmopack Stage (hala 20) wystawcy będą mieli okazję zaprezentować swoje nowe produkty i usługi. W tym obszarze odbędą się nowe inicjatywy promocyjne, które skupią się na uniwersum Cosmopack dla międzynarodowych profesjonalistów.

Cosmo Perfumery & Cosmetics, Cosmoprime, w hali 14, zgromadzi marki premium i masstige z selektywną dystrybucją dla segmentów detalicznych i luksusowych w perfumerii, kosmetykach i kosmetykach. W strefie tej znajdzie się pachnąca luksusem Extraordinary Gallery, a także projekt poświęcony markom niezależnym Indie Brands.

Na targach Cosmoprof Worldwide Bologna 2024 innowacje odegrają kluczową rolę. Od Beauty Tech Area, poświęconej nowym usługom AI, AR i VR, po Start-Up Area, która we współpracy z ICE zaprezentuje nowe wschodzące marki.

Aby uzyskać informacje i aktualizacje, odwiedź stronę internetową www.cosmoprof.com, zarejestruj się, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i śledź nasze kanały mediów społecznościowych!