Koszyk

AArkada

| Autor: Adrian Arkada

Branża podologiczna rozwija się w zawrotnym tempie i ma ogromny potencjał z perspektywy osoby, która chciałaby się w tym kierunku kształcić. O tym jak pozyskiwać wiedzę rozmawiamy z Adrianem Arkada.

Szybki rozwój branży podologicznej wymaga od specjalistów ciągłego uzupełniania wiedzy. Jaki sposób jest najbardziej efektywny?

Każda forma edukacji jest dobra. Ważne, by czerpać wiedzę w sprawdzonych placówkach i od najlepszych specjalistów. To prawda, że indywidualne, prywatne kursy w gabinetach podologicznych gwarantują wysoki poziom kształcenia, zwłaszcza praktycznego. Ale jeśli jakaś placówka, szkoląca grupowo i bez zabiegowego zaplecza, cieszy się renomą z uwagi na doświadczonych nauczycieli – również warto się tam udać. Dużą rolę odgrywają też wydarzenia branżowe, są okazją do kontaktu z profesjonalistami i nowinkami w dziedzinie podologii.

Pandemia sprawiła, że „żywa” edukacja przeniosła się do internetu. Niektórzy edukatorzy już nie powrócili do realu, zostali online. Ma to swoje plusy, ale czy jest wystarczające?

Szkolenia czy kursy podologiczne online to dobry sposób na kontakt z wiedzą. Pod warunkiem jednak, że opierając się na teorii, są wstępem lub podsumowaniem zajęć stacjonarnych, prowadzonych w formie praktyki. Jesteśmy bowiem przeciwni szkołom podologicznym online, które obiecują, że po ukończeniu oferowanego przezeń szkolenia można zostać podologiem. Otóż nie można. Podologia to praca manualna i bez bezpośredniego kontaktu z nauczycielem i pacjentem nie ma szans na opanowanie tej profesji.

Jak firma AArkada realizuje się w sferze edukacyjnej i jak promuje swoją branżę?

Przede wszystkim szkolimy. Wprowadzamy kursantów do naszych gabinetów, zapoznajemy z narzędziami i produktami. Dajemy im możliwość obserwowania terapii w trakcie jej trwania oraz efektów po jej zakończeniu, gromadzenia dokumentacji zdjęciowej, rozmów z pacjentami. Staramy się, by nasi kursanci czuli się u nas jak „swoi”. Jesteśmy obecni też w sieci – można korzystać z naszych webinarów i filmików szkoleniowych.

Jako producent i sprzedawca preparatów pielęgnacyjnych i kosmetycznych, AArkada organizuje szkolenia produktowe, gdzie omawiamy, kiedy i jak z tych produktów korzystać, by terapia przyniosła optymalne efekty.

W myśl dobrych relacji ze środowiskiem podologicznym i branżami, które nas wspierają, organizujemy Galę Podolog Roku. Spotykamy się, by m.in. nagradzać najlepszych specjalistów, których, co ważne, wybierają sami pacjenci. Wydarzenie odbywa się w luźniej atmosferze, ale to też okazja do np. nawiązania kontaktów biznesowych.

Naszym sztandarowym projektem jest konferencja Medyczna Strona Podologii. Jej 9. edycja odbędzie się we Wrocławiu już 25 maja. To duża dawka specjalistycznej wiedzy podologicznej, którą przywożą ze sobą prelegenci z całego świata. Imprezie towarzyszą targi z udziałem czołowych firm z branży.

Z Adrianem Arkada rozmawiała Kamila Olszewska, redaktor naczelna BEAUTY FORUM.

Adrian Arkada

Niekwestionowany autorytet w dziedzinie ortonyksji. Wynalazca, twórca Metody Arkada, Kostki Arkady, BraceM. Prelegent i wykładowca na ponad 100 międzynarodowych kongresach i konferencjach. Jego metodami pracują specjaliści w ponad 70 krajach na świecie.