Koszyk

Bezpieczna stylizacja paznokci.  Najnowsze standardy w darmowym ebooku

Polska jest jednym z czołowych producentów produktów do paznokci. Co trzeci lakier hybrydowy na świecie jest produkowany w Polsce. Produkty potrzebne do wykonywania zabiegów upiększających paznokcie odpowiadają aż za 5,4% sprzedanych w kraju kosmetyków, a rodzime stylistki są w jednymi z najbardziej docenianych na świecie. Czy to znaczy, że profesjonaliści i klientki wiedzą już wszystko o kosmetykach do paznokci?

Produkty światłoutwardzalne do paznokci są obecne na polskim rynku już od kilku dekad i wciąż zyskują nowe fanki. Przez ten czas profesjonaliści i klienci przetestowali tysiące lakierów hybrydowych, żeli, akrylożeli i produktów do wykonywania zdobień. Następstwem rosnącej popularności tej kategorii produktów były liczniejsze przypadki działań niepożądanych, takich jak podrażnienia i alergie kontaktowe – i u osób, którym stylizacja jest wykonywana, i osób ją wykonujących.

Obowiązkiem i intencją producentów jest jednak, by kosmetyki były bezpieczne i stosowane w sposób minimalizujący ryzyko powstawania podrażnień i alergii. Dlatego pod przewodnictwem branżowej organizacji producentów kosmetyków, czyli Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, 6 firm: 4mass S.A., Cosmo Group Sp. z o.o., Grupa Beautica Sylwia Pfajfer, Indigo Nails Sp. z o.o., Nesperta Lab Sp. z o.o. i Silcare Sp. z o.o. Sp. k. przygotowało darmowy ebook „Bezpieczne stosowanie światłoutwardzalnych i akrylowych produktów do paznokci”, który od 10 lipca br. mogą pobierać styliści i użytkownicy lakierów hybrydowych, żeli i in. produktów.

W zamyśle autorów ebook to minikompendium najbardziej aktualnej wiedzy. Zawiera on najnowsze informacje i złote standardy w stylizacji paznokci, konsultowane z ekspertami i szkoleniowcami. Obejmuje kompletne zasady prawidłowej aplikacji i usuwania produktów, dobór i higienę wykorzystywanych narzędzi i sprzętu oraz informacje na temat środków ochrony osobistej oraz lamp. Osoby pracujące w charakterze stylisty paznokci będą mogły sobie także odświeżyć wiedzę nt. kategorii i charakterystyki poszczególnych produktów, oznakowania produktów światłoutwardzalnych i akrylowych, postępowania w przypadku działań niepożądanych  czy  przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Całość opracowana jest w sposób zrozumiały i dla profesjonalistki, mającej  na co dzień kontakt z produktami do stylizacji, i osoby samodzielnie dbającej o estetykę swoich paznokci.


POBIERZ

Publikacja jest bezpłatna dla wszystkich zainteresowanych – można ją pobrać w aplikacji mobilnej Kosmopedia  lub na stronie www.kosmopedia.org. Na Instagramie Kosmopedii dostępny będzie także cykl postów z kluczowymi informacjami i grafikami pochodzącymi z ebooka.