Koszyk

Jak zregenerować paznokcie po hybrydach?

Pedicure hybrydowy to jeden z najpopularniejszych sposobów stylizacji paznokci kilku ostatnich lat. Wśród wielu zalet hybrydy możemy wymienić estetyczny i naturalny wygląd, odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz trwałość. Niestety, hybryda może mieć również zły wpływ na paznokcie. Najbardziej destrukcyjny wpływ ma proces ściągania hybrydy. Pedicure wykonany nieprawidłowo może uszkodzić płytkę paznokcia i uniemożliwić wykonywanie kolejnych stylizacji. Jak więc zadbać o swoje paznokcie po hybrydach? Oto kilka sposobów.

Nawilżanie

Regenerację paznokci należy rozpocząć od razu po zdjęciu lakieru hybrydowego. Warto zacząć od kremu nawilżającego o bogatym składzie lub odżywczej oliwki. Preparat najlepiej zarówno na płytkę paznokcia, jak i na otaczające go skórki – z pomocą przychodzi peclavus® hand, czyli linia specjalistycznych kosmetyków do pielęgnacji dłoni. W jej ofercie znajdują się kremy do rąk oraz oliwki w wielu pięknych zapachach, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Produkty pomogą przywrócić odpowiednie nawilżenie, kluczowe dla regeneracji paznokci.

Dieta

Odpowiednia dieta ma ogromny wpływ na zdrowie. Aby polepszyć kondycję paznokci warto włączyć do niej produkty bogate w witaminy A, C i E oraz witaminy z grupy B. Odpowiadają one za dobrą kondycję paznokci: wpływają na zabarwienie oraz przeciwdziałają łamliwości. Odpowiednią ilość potrzebnych składników zapewniają oczywiście suplementy diety, szczególnie polecamy markę Skoczylas. Zestaw witamin B-complex z ekstraktem z buraka i młodego jęczmienia dostarcza, niezbędne w pielęgnacji paznokci, witaminy z grupy B. Aby wzmocnić płytkę należy pamiętać także o piciu dużej ilości wody oraz zadbać, by dieta była bogata w żelazo, cynk, magnez oraz krzem. Idealnym uzupełnieniem diety jest suplement Żelazo 3 formy z witaminą C, który pomaga w utrzymaniu zdrowych paznokci, a także wspomaga prawidłowe funkcjonowanie skóry.

Regularne wizyty u specjalisty i pielęgnacja

Jeśli kondycja paznokci po zdjęciu hybrydy budzi niepokój należy udać się np. do specjalisty ds. podologii. Pomoże on przeprowadzić dokładną diagnozę problemu oraz zaleci odpowiednie zabiegi i produkty, by pomóc w regeneracji paznokci. O paznokcie po hybrydzie można zadbać także w domowym zaciszu. Istnieje wiele gotowych, świetnej jakości produktów, do użytku domowego. Szczególnie warto zwrócić uwagę na lakier do słabych paznokci peclavus®PODOmed oraz olejek do pielęgnacji paznokci tej samej firmy. Olejek wcierany regularnie w płytkę paznokcia oraz skórki nie tylko nadaje paznokciom jedwabisty połysk, ale również stymuluje zdrowy wzrost paznokcia. Lakier za to zabezpiecza słabe, łamliwe paznokcie przed dalszymi uszkodzeniami i wzmacnia płytkę.

Należy pamiętać, że paznokcie są nie tylko ozdobą, ale również wyznacznikiem zdrowia i kondycji całego organizmu. Warto zadbać o nie, zwłaszcza po zdjęciu lakieru hybrydowego, kiedy wymagają dodatkowej pielęgnacji. Stosowanie odpowiednich preparatów, zdrowej diety bogatej w witaminy, nawilżenie oraz specjalistyczne zabiegi pozwolą na szybszą regenerację płytki.

Więcej informacji na stronie: www.sklep.podologiczny.pl