Koszyk

Opowiedz swoją historię – Anna Chomiuk, Aneta Turzyńska

| Autor: Anna Chomiuk, Aneta Turzyńska
  • Dlaczego wybrałaś zawód kosmetyczki/kosmetologa?

Od dziecka fascynowała mnie skóra. Na początku zajmowałam się wizażem, a potem stwierdziłam, że zrobię krok dalej i zainteresuję się kosmetologią. W okresie nastoletnim borykałam się z zaawansowanym trądzikiem pospolitym i różowatym. Zastanawiałam się, jak bardziej zrozumieć swoją skórę, aby się go pozbyć. Po wielu nieudanych próbach jej leczenia uznałam, że idealnym rozwiązaniem będzie dla mnie znalezienie przyczyny trądziku, i w 2010 roku rozpoczęłam edukację w tym kierunku. Kosmetologia mnie zafascynowała i rozwijam się w tym kierunku do dziś.

  • Dlaczego postanowiłaś otworzyć własny gabinet kosmetyczny?

Przed otwarciem własnego gabinetu dwa lata pracowałam na etacie. Pewnego poniedziałkowego poranka straciłam jednak tę posadę z dnia na dzień. I wtedy postanowiłam, że nie chcę być zależna od innych. Dwa miesiące później otworzyłam swój pierwszy gabinet, Bellissima Atelier we Wrocławiu. Po 10 latach prowadzenia z sukcesem tego biznesu skoncentrowałam się na kosmetologii interdyscyplinarnej i wraz z moją wspólniczką 6 listopada 2023 r. otworzyłyśmy Klinikę Diagnostyki Skóry by Bellissimki we Wrocławiu.

  • Co zrobiłabyś inaczej?

Obecnie chyba nie ma takiej rzeczy. Wychodzę z założenia, że każde potknięcie w biznesie uczy pokory i pozwala wyciągać wnioski. Jedyne, co przychodzi mi do głowy to fakt, że czekałyśmy aż pięć lat na podjęcie decyzji o otwarciu kliniki. Po drodze były sytuacje, na które nie miałyśmy wpływu, jak na przykład pandemia. Jednak udało się i otworzyłyśmy nasze wymarzone miejsce.

  •  Jakie zabiegi cieszą się największym zainteresowaniem (ogólnie, bez nazw marek)?

W naszej Klinice zdecydowanie największym powodzeniem cieszą się zabiegi, które w naturalny sposób pobudzają skórę do regeneracji, czyli te z zakresu inżynierii tkankowej, mezoterapii mikroigłowej oraz stymulatorów tkankowych. Absolutną podstawą jest jednak zadbanie o fizjologię skóry oraz jej mikrobiom, dlatego przed rozpoczęciem każdej terapii anti-aging warto poddać się zabiegom odbudowującym barierę skórną. Specjalizujemy się także w terapiach skupiających się na walce z trądzikiem.

  • Co wyróżnia Twój salon na tle konkurencji?

Nasza klinika specjalizuje się w diagnostyce skóry. Terapie są prowadzone według naszego autorskiego programu „Twój Terapeuta Skóry”, dzięki któremu szczycimy się wspaniałymi efektami terapeutycznymi. Program skupia się na wnikliwej konsultacji, badaniu komputerowym skóry, analizie stanu zdrowia i skóry pacjenta. Sporządzamy także beauty plan z naciskiem na prawidłową pielęgnację domową.     
Dodatkowo w naszym zespole mamy specjalistów, których profesje się uzupełniają, m.in. trychologa, dietetyka klinicznego czy lekarza medycyny estetycznej. Współpraca z profesjonalistami z poszczególnych dziedzin umożliwia zapewnienie pacjentowi holistycznej opieki na każdej płaszczyźnie. Już wkrótce nasza oferta zostanie także wzbogacona o konsultacje dermatologiczne oraz endokrynologiczne.

  • Jakie trendy Twoim zdaniem pojawią się w 2024 roku/w nadchodzącym sezonie?

Uważam, że przyszłością w kosmetologii jest rozwój diagnostyki skóry. Ta dziedzina w Polsce dopiero raczkuje i często terapie prowadzone są na końcu, a nie początku problemu. Jeśli chodzi o terapie, myślę, że niebawem swój rozkwit będą przeżywać zabiegi z wykorzystaniem egzosomów, ponieważ nie są one jeszcze popularne.

  • Jaka była najbardziej zaskakująca/ciekawa/zabawna sytuacja, której doświadczyłaś w swojej pracy?

Na samą myśl o tej sytuacji pojawia się uśmiech na twarzy. Na zabieg przyszła klientka z wózkiem dla dziecka i przeprosiła, że musiała z „nim” przyjść, bo nie miała z kim go zostawić. Uspokoiłam ją, bo zdarza się, że klientki przychodzą z dzieckiem na zabieg, po czym pani wyciągnęła z wózka małego pieska.

  • Co oznacza dla Ciebie bycie kosmetyczką/kosmetologiem?

Muszę podkreślić, że praca jest moją ogromną pasją. Każda terapia to misja poprawy czyjegoś komfortu życia. Moje pacjentki, borykając się z rożnego rodzaju defektami skórnymi, liczą na moją wiedzę i pomoc. Dlatego, podejmując się współpracy, czuję ogromną odpowiedzialność, aby zagwarantować im wymierne efekty.

ANNA CHOMIUK

Kosmetolog z 13-letnim doświadczeniem. Od 2013 roku właścicielka gabinetu kosmetologii estetycznej Bellissima Atelier we Wrocławiu.

Aneta Turzyńska

Założycielka Kliniki Diagnostyki Skóry by Bellissimki. Autorka programu konsultacyjnego „Twój Terapeuta Skóry”, który jest innowacyjną usługą w holistycznym podejściu do pacjenta. Ekspertka w układaniu indywidualnych planów pielęgnacyjnych uzupełniających terapie w gabinecie. Specjalizuje się także w terapiach odmładzających i depigmentacyjnych. Zarządza całym zespołem oraz koordynuje pracę Kliniki Diagnostyki Skóry by Bellissimki “od kuchni”. Prywatnie pasjonuje się sportem żużlowym i fotografią analogową.