Koszyk

Pięknie żyć! 5 pytań do Pauliny Pastuszak

| Autor: Paulina Pastuszak

Jaka jest Pani ulubiona wakacyjna destynacja i co się tam Pani najbardziej podoba?

Uwielbiam mroźne i surowe klimaty. Spitsbergen, Kamczatka, Mongolia czy Laponia urzekają mnie minimalistycznym, groźnym pięknem. Oczywiście wakacje w tropikach – czyli strony, takie jak Filipiny, Malediwy czy Seszele – znakomicie „klikają” się w social mediach, ale moje serce pozostaje skute taflą lodu. Dlatego w tym roku plan jest jasny: Antarktyda! 🙂

Spitsbergen wczesną wiosną jest absolutnie urzekający!

Jaki jest Pani najlepszy sposób na odpoczynek, np. w weekend lub wieczorami?

Weekendy lubię spędzać aktywnie i z dala od telefonu. Turniej tenisowy, 18 dołków na polu golfowym, rajd konny albo solidne 20 km bieszczadzkimi szlakami… to genialne sposoby na przewietrzenie mózgu i złapanie nowej perspektywy.

Uwielbiam sport – zarówno w wariancie czynnym, jak i biernym – tutaj w trakcie kibicowania na Australian Open

Co Pani robi, gdy ma Pani dzień wolnego?

Dzień wolnego nie ma dla mnie sensu – takich ekscesów nie uskuteczniam. Żeby zacząć efektywnie wypoczywać, potrzebuję minimum trzech dni: „odparowania po bieżączce”, wstępnego wejścia w stan relaksu i wreszcie rzeczywistego odcięcia się od pracy. Jednym wolnym dniem szkoda sobie zawracać głowę! 🙂

C) Żeby odpoczynek był efektywny, musi trwać minimum kilka dni. Tutaj świętowałam nadejście nowego roku w Kolumbii

Jak dba Pani o zdrowie oraz rozwój osobisty?

Poszerzanie horyzontów jest dla mnie równoznaczne z rozwojem osobistym, dlatego nie tylko działam w charakterze wykładowcy akademickiego, ale także sama ciągle się edukuję: właśnie zaczęłam studia podyplomowe, pracuję nad doktoratem i ciągle odbywam nowe kursy (mentoring, profilowanie behawioralne itp.). Natomiast zdrowie? Witaminy, badania, ruch i sen!

Uwielbiam notatki, wykresy, kolorowe bruliony, eleganckie pióra i opasłe zeszyty pełne inspiracji!

Czym jest dla Pani piękno?

Piękno tkwi w pewności siebie i poczuciu własnej wartości. Brak wiary we własne umiejętności nigdy nie będzie prezentował się pięknie i atrakcyjnie. Mimo modnie upudrowanej powłoki!

Paulina Pastuszak

Zwyciężczyni w konkursie BIZNESWOMAN ROKU w kategorii „Biznes roku – przychód do 10 milionów złotych”. Edukatorka szkoląca z zakresu stylizacji paznokci na 5 kontynentach. Współprowadząca program „Kosmetyczne rewolucje” w TVN Style. Właścicielka Akademii Online oferującej ponad 55 szkoleń z zakresu Nail Design, prawa, BHPi i zarządzania w branży Beauty. Autorka bestsellerowych Leksykonów Stylizacji Paznokci „Wyssane z palca®”; host serii podcastów o tym samym tytule, dwukrotna zwyciężczyni Online Courses Awards za największą liczbę sprzedanych szkoleń online. Autorka ponad 400 artykułów w prasie branżowej na całym świecie.