Koszyk

Recepta na zdrową i młodą skórę – Dr Matthias Aust

| Autor: Dr Matthias Aust
 • Jaka jest kompleksowa recepta na zdrową skórę?
  Powiedziałbym, że największą rolę odgrywa witamina A, która wywiera kluczowy wpływ na kondycję skóry. Ma ona właściwości regeneracyjne i odbudowujące wobec więcej niż 1000 genów i niestety nasze ciało nie jest w stanie tej witaminy wyprodukować. Dlatego tak ważną rolę odgrywa w tym przypadku suplementacja, czy to jako element diety, czy też w formie zawartej w produktach pielęgnacyjnych. Wraz z wiekiem poziom witaminy A w naszej skórze spada. Połączenie, które gwarantuje efekty pielęgnacyjne, to witamina A, antyoksydanty oraz peptydy.
 • Dlaczego wybrał Pan mikronakłuwanie medyczne jako metodę regeneracji skóry? (anti-aging, blizny, rozstępy)
  Jestem chirurgiem plastycznym i uwielbiam swoją pracę – jeśli jednak chodzi o lifting twarzy, metody operacyjne pozwalają uzyskać efekt naciągniętej skóry, natomiast jej obraz nie będzie wyglądał młodziej. Dlatego microneedling to doskonała metoda, która pozwala na poprawę wyglądu skóry. Jest to oddziaływanie bardzo naturalne, bo zostają w jego wyniku uruchomione procesy regeneracyjne.
  •  

   prenumerata

   • Na co powinien zwrócić uwagę klient przy wyborze urządzenia do mikronakłuwania w domu?
    Kiedy mówimy o microneedlingu w kontekście użytku domowego, to musimy najpierw jasno powiedzieć o różnicach cechujących igły i sam proces microneedingu. W domowym zaciszu mamy do czynienia z needligiem kosmetycznym, co oznacza, że igły są krótsze – długości od 0,1 do 0,3 mm. Zabieg ten nie powoduje krwawienia i jest bezbolesny, jednak dzięki niemu i powstaniu mikronakłuć nałożony na skórę produkt ma możliwość jej głębszej penetracji. Nigdy nie poleciłbym stosowania dłuższych igieł w pielęgnacji domowej, te powinny być używane wyłącznie przez profesjonalistów.
   • Czy mógłby Pan porównać działanie laserów z microneedlingiem?
    Metody te reprezentują zupełnie inne podejście. Zabiegi laserowe charakteryzują się bardziej agresywnym działaniem i po nich skóra zawsze ulega spłyceniu, microneedling działa zdecydowanie inaczej, regeneracja odbywa się w sposób fizjologiczny.
   • Jest Pan chirurgiem z ponad 18-letnią praktyką w chirurgii estetycznej i plastycznej. Mając tak duże doświadczenie, dlaczego wybrał markę Environ Skin Care do pracy w gabinecie?
    To jest piękna historia, która zaczęła się ponad 20 lat temu. Będąc młodym lekarzem, pracowałem w Afryce Południowej jako chirurg plastyczny. Założyciel marki Environ, dr Fernandes, był wówczas postrzegany jako jeden z trzech najlepszych chirurgów na świecie. Pewnego razu przybył do szpitala, w którym pracowałem, by wygłosić mowę, a ja, jako młody chirurg plastyczny i mężczyzna, byłem sceptycznie nastawiony do skuteczności kremów. Doktor Fernandes polecił mi zapoznać się z niezależnymi badaniami, które zostały przeprowadzone na uniwersytecie w Niemczech. Ich wyniki były zaskakujące i ostatecznie mnie przekonały.

   Podsumowując zatem pytanie jednym zdaniem – wybrałem Environ, gdyż jest to marka bazująca na nauce. Przykładowo, w naszych produktach stosujemy faktor UV na poziomie 15, ponieważ, jak się okazuje, produkty z filtrem 50 wyłapują 99 proc. promieniowania, natomiast te z filtrem 15 – 98 proc. Czyli różnica to tylko 1 proc., a ilość składników kosmetycznych użytych w produktach o wyższym faktorze jest nieporównywalnie większa.

    

     Dr Matthias Aust

     Jeden z wiodących badaczy w dziedzinie mikronakłuwania skóry, jego eksperymentalne i kliniczne badania koncentrują się na regeneracji, odmładzaniu skóry, leczeniu blizn i zmarszczek poprzez przezskórną terapię indukcyjną kolagenem.