Koszyk

COSMOPROF WORLDWIDE BOLOGNA 2024 – 248 500 uczestników ze 150 krajów

Następne targi Cosmoprof Worldwide Bologna odbędą się wraz z początkiem wiosny (20-23.03.2025 r.)

25 marca 2024 roku odbyła się 55. edycja Cosmoprof Worldwide Bologna, która okazała się ogromnym sukcesem. W wydarzeniu wzięło udział 3 012 wystawców z 69 krajów, co oznacza 4% wzrost w porównaniu z 2023 rokiem. Do Bolonii przybyło 248 500 przedstawicieli firm z 150 krajów. Liczba zwiedzających wzrosła z kolei aż o 9 %. Wsparcie zapewnione przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej oraz ITA – Włoską Agencję Handlu miało znaczący wpływ na osiągnięcie tych wyników. Cosmoprof Worldwide Bologna to unikalna platforma i nieoceniony czynnik rozwoju dla branży, która według analiz rynkowych EUROMONITOR INTERNATIONAL, na poziomie globalnym przekroczy wartość 670 miliardów dolarów do końca roku, a oczekuje się średniego rocznego wzrostu na poziomie 9% przez kolejne 4 lata.

„To była niezwykle pozytywna edycja, potwierdzająca ożywienie na rynku, a przede wszystkim strategiczne znaczenie Cosmoprof dla międzynarodowych firm” – oświadczył Gianpiero Calzolari, prezes BolognaFiere. „Jesteśmy również bardzo wdzięczni za wsparcie i obecność instytucji oraz licznych przedstawicieli rządu włoskiego. Wsparcie ITA – Włoskiej Agencji Handlu było szczególnie ważne: na tę edycję ITA zaangażowała ponad 70 zespołów, dzięki pracy których na targach pojawiły się delegacje z głównych rynków. Dzięki synergii działań z instytucjami przyjęliśmy najlepszych kontrahentów z 113 krajów. To nadzwyczajny wynik, który odpowiada potrzebom branży, która jest jedną z flagowych produktów Made in Italy, i zasługuje na właściwe uznanie.”

„Ponad 15 miliardów euro obrotu; eksport na rekordowym poziomie, który wzrósł o ponad 20% w ciągu roku; wzrost salda wymiany handlowej wyniósł ponad 4 miliardy euro: tak w liczbach można podsumować stan włoskiego przemysłu kosmetycznego, podkreślając swoje znaczenie w oczach międzynarodowych uczestników targów” – skomentował Benedetto Lavino, prezes Cosmetica Italia – włoskiego stowarzyszenia firm kosmetycznych. „Podczas czterech intensywnych dni targowych, współpracując z partnerami BolognaFiere Cosmoprof, mogliśmy rozmawiać o z przedstawicielami branży. Wydarzenie podkreśliło ogromne znaczenie sektora także z punktu widzenia zatrudnienia, z ponad 390 tysiącami pracowników zaangażowanych w łańcuch dostaw. Dialog z przedstawicielami instytucji uczestniczącymi w targach pozwolił bezpośrednio pokazać wartość firm i zastanowić się nad ich konkretnymi potrzebami. To niezbędna synergia w obliczu wyzwań przyszłości.”

Nowe daty otwarcia szczególnie docenili wystawcy: otwarcie wszystkich pawilonów od czwartku zachęciło do przybycia i nawiązywania kontaktów z międzynarodowymi profesjonalistami we wszystkich sektorach. „Reakcja naszej społeczności na nowe daty otwarcia była bardzo pozytywna: od czwartku wysoko wykwalifikowani odwiedzający mogli nawiązywać relacje z naszymi wystawcami, odkrywając nowe możliwości biznesowe, i jest to dla nas doskonały wynik,” podkreślił Enrico Zannini, Dyrektor Generalny BolognaFiere Cosmoprof. „Format Cosmoprof po raz kolejny udowodnił, że potrafi dostosować się do potrzeb firm i operatorów dla rozwoju sektora. Po świetnych wynikach tej edycji przygotowujemy się do zorganizowania kolejnych wydarzeń międzynarodowej sieci z optymizmem i pewnością siebie. W nadchodzących miesiącach Cosmoprof będzie obecny w Bangkoku, Las Vegas, Hongkongu, Mumbaju i Miami. Z niecierpliwością czekamy na powrót do Bolonii na kolejną edycję Cosmoprof Worldwide Bologna (20-23.03.2025)

Aby zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami Cosmoprof Worldwide Bologna 2024, odwiedź stronę www.cosmoprof.com.