Koszyk

Korekta nieudanego makijażu permanentnego

| Autor: Daria Jurałowicz - Boratyńska

Z tego artykułu dowiesz się:

  • o przyczynach usuwania PMU,
  • o niezbędnych krokach w przypadku korekty makijażu,
  • po jakim czasie możemy korygować makijaż permanentny?

Współczesny makijaż permanentny powinien być naturalny, subtelny i dostosowany do indywidualnych cech twarzy klientki lub klienta. Natomiast technika jego wykonania odpowiednio dopasowana do rodzaju skóry, wieku i efektu, jaki zamierzamy osiągnąć. Wybór pigmentów powinien być starannie dobrany do koloru skóry, włosów i oczu, aby uzyskać jak najbardziej harmonijny efekt.

Przede wszystkim wykonujemy go w celu podkreślenia naturalnej urody, a nie stworzenia sztucznego efektu. Makijaż permanentny jest zaawansowanym zabiegiem, który powinien być wykonywany przez odpowiednio przeszkolonych i licencjonowanych specjalistów. Nieprofesjonalne wykonanie może prowadzić do nieudanych efektów, a nawet problemów zdrowotnych. Jeśli z jakiegoś powodu makijaż permanentny nie spełnia oczekiwań klientów, możliwa jest jego korekta, choć nie zawsze okazuje

Pozostało 92% tekstu do przeczytania

This post is only available to members.

Daria Jurałowicz-Boratyńska

Certyfikowana linergistka i trenerka makijażu permanentnego. Absolwentka pedagogiki, kosmetologii medycznej i praktycznej. Autorka cyklicznych artykułów w Beauty Forum Polska oraz innych pismach branżowych. Prelegent podczas targów i konferencji kosmetycznych. Juror podczas mistrzostw makijażu permanentnego oraz zdobywczyni 1 miejsca w Międzynarodowych Mistrzostwach PMU. Twórczyni autorskiej techniki mikropigmentacji piegów, realistycznych brwi 3D oraz metody rekonstrukcji brwi u pacjentów z alopecją. Właścicielka LE CONTOUR w Legionowie.