Koszyk

Makijaż na lato

| Autor: Monika Chrząszcz

Ta propozycja makijażu zachwyca intensywnością i połączeniem kolorów. Różowy, brzoskwiniowy oraz żółty przywodzą na myśl kwitnące wiosną kwiaty. W makijażu najważniejsza jest zabawa, więc makijażystka postawiła na małe szaleństwo kolorystyczne, nie zapominając przy tym o czystości wykonania. Główne zadanie makijażu to podkreślenie naturalnego piękna modelki. Ten pachnący latem makijaż przygotowała dla Was Monika Chrząszcz, która podczas wiosennej odsłony targów BEAUTY FORUM, zajęła I miejsce w Polskich Mistrzostwa Makijażu 2024!

Krok 1.

Pierwszym etapem jest wyczesanie brwi na mydełko oraz uzupełnienie ich za pomocą cienia. Na powiekę nakładamy korektor, który nie będzie szybko zastygał i stworzy bazę do roztarcia kolorowych, żelowych linerów.

Krok 2.

Na tak przygotowaną powiekę wklepujemy matowe cienie. Dzięki temu ich kolory będą intensywniejsze, a makijaż oka – bardziej trwały. Ważne, aby przy cieniach matowych pracować właśnie ruchem wklepującym. Używamy kolejno: ciemnego różu, jasnego różu, brzoskwini oraz żółtego.

Krok 3.

Wewnętrzny kącik oka rozjaśniamy białym cieniem. Na środek powieki wklepujemy delikatnie minimalną ilość kleju do brokatu, za pomocą płaskiego pędzla nakładamy odrobinę brzoskwiniowozłotego pigmentu. Wykańczamy wszystko fioletową kreską.

Krok 4.

Dolna powieka jest odzwierciedleniem górnej, dlatego idąc od zewnętrznego kącika używamy tych samych kolorów, które były na powiece górnej. Pamiętamy też o „wyczyszczeniu” kreski. Możemy do tego użyć skośnego pędzelka i odrobiny korektora.

Krok 5.

Doklejamy sztuczne rzęsy – w tym makijażu został użyty kształt „V”. Przeciągamy kreskę do wewnętrznego kącika, to pozwoli uzyskać efekt kociego oka. Na linię wodną nakładamy błękitny eye-liner w żelu. Na koniec tuszujemy rzęsy górne i dolne.

Krok 6.

Na twarz nakładamy podkład, róż w kremie oraz bronzer, aby ocieplić twarz. Wszystko utrwalamy pudrem satynowym oraz konturowaniem na sucho. Na usta nakładamy odrobinę różu oraz bezbarwny błyszczyk, aby nadać im połysk.

Fot. Monika Chrząszcz, Modelka: Martyna Binda

Monika Chrząszcz

Dyplomowana wizażystka, zwyciężczyni Polskich Mistrzostw Makijażu 2024. Od 10 lat pracuję czynnie w zawodzie, interesuję się również fotografią kobiecą w stylu minimalistycznym. Łączę obie pasje, tworząc piękne, kobiece sesje zdjęciowe. W makijażu jestem wszechstronna – tworzę makijaże od najbardziej klasycznych nude look po kolorowe i graficzne, potrafię dostosować się do panujących trendów i preferencji klienta. Moja praca jest zdecydowanie moją pasją.