Koszyk

Onycholiza paznokci stóp i dłoni

| Autor: Adrian Arkada

Z tego artykułu dowiesz się:

  • dlaczego dochodzi do wykształcenia się onycholizy,
  • jakie są charakterystyczne oznaki tego schorzenia,
  • w jaki sposób przebiega zabieg w gabinecie i jak pielęgnować paznokcie w domu.

Jedną z przypadłości, która może czyhać na nasze paznokcie, jest onycholiza. Problem ten dotyczy wielu osób w różnym wieku, bo onycholiza to jedno z częściej występujących schorzeń w obrębie paznokci stóp i dłoni. Niektórzy nawet nie mają świadomości, że to choroba płytki paznokciowej. Gdy w końcu trafiają do specjalisty, twierdzą po prostu, że paznokieć im „się odkleja, ale nic nie boli”, i pytają, jak szybko można to „naprawić”. Sprawa może być jednak bardziej złożona, a do jej rozwiązania potrzebny jest czas i zaangażowanie osoby dotkniętej tym problem.

Regeneracja płytki paznokciowej z onycholizą może trwać od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. Jeśli chodzi o dłonie – są to najczęściej 2‒4 miesiące, w przypadku stóp ten okres może być nawet dwukrotnie dłuższy. Dlatego tak ważne jest

Pozostało 84% tekstu do przeczytania

This post is only available to members.

Adrian Arkada

Specjalista podolog, niekwestionowany autorytet w dziedzinie ortonyksji. Wynalazca, twórca Metody Arkada, Kostki Arkady, Brace M. Prelegent i wykładowca na ponad 100 międzynarodowych kongresach i konferencjach. Jego metodami pracują specjaliści w ponad 70 krajach na świecie.