Koszyk

Pięknie żyć! 5 pytań do Mileny Tomkowskiej

| Autor: Milena Tomkowska

Jaka jest Pani ulubiona wakacyjna destynacja i co się tam Pani najbardziej podoba?

Do tej pory mocno fokusowałam się na pracy, w tym roku pozwoliłam sobie na pierwsze prawdziwe wakacje z rodziną w Grecji. Kierunek, który wybraliśmy bardzo spontanicznie, okazał się strzałem w dziesiątkę. Zawsze lubiłam starożytność na lekcjach historii, a mąż jest fanem mitologii. Lubimy wypoczywać, ale aktywnie, dlatego nie zabrakło wycieczki chociażby do legendarnego Knossos. Obca kultura, przyroda, otoczenie zawsze mnie inspiruje, a w połączeniu z wypoczynkiem jest po prostu idealnym rozwiązaniem.

Słoneczne wakacje z rodzina w Grecji

Jaki jest Pani zdaniem najlepszy sposób na odpoczynek, np. w weekend lub wieczorami?

W tygodniu brakuje czasu na odpoczynek, niestety, pęd życia, zajęcia dodatkowe dziecka czy szkolenia sprawiają, że wieczorami raczej nadrabiam swoje obowiązki wobec najbliższych, często też pracuję przed komputerem. Tworzenie nowych projektów to jest coś, co pochłania bardzo dużo czasu. Weekend, jeśli tylko mogę, poświęcam rodzinie, staram się maksymalnie spędzić czas z synkiem i mężem

Tworzenie nowych projektów to jest coś, co pochłania bardzo dużo czasu

Co Pani robi, gdy ma Pani dzień wolny?

Jeśli jest to niedziela i piękna pogoda, to wówczas spędzam czas na świeżym powietrzu, ograniczając sięganie po telefon. Staram się nie myśleć o firmie, a czerpać radość z bycia wśród najbliższych. Lubię też spędzać czas sama ze sobą i znaleźć chwilę np. na obejrzenie dobrego filmu czy przeczytanie chociaż kilku stron książki.

Cenię czas spędzony na świeżym powietrzu, ograniczając sięganie po telefon

Jak Pani dba o zdrowie i rozwój osobisty?

Był czas, kiedy praca pochłaniała mnie bezgranicznie, non stop myślałam tylko o tym, co mam jeszcze do zrobienia i zrealizowania. Na pewno odkładam telefon, wchodzę w tryb offline i to, co najbardziej lubię, to spacery, które mnie całkowicie wyciszają i uspokajają. Staram się przede wszystkim ograniczać stres i myśleć pozytywnie, to jest mój sposób dbania o zdrowie. Jeśli chodzi o rozwój osobisty wyznaję zasadę – kto nie idzie do przodu, ten się cofa. Staram się cały czas uczyć nowych rzeczy związanych z biznesem, makijażami. Stawiam sobie poprzeczkę bardzo wysoko, dlatego sama również bardzo dużo się szkolę, nie tylko z makijażu.

Stawiam sobie poprzeczkę bardzo wysoko, dlatego sama również bardzo dużo się szkolę

Czym jest dla Pani piękno?

Piękno to wewnętrzna siła. Piękno to dobroć, wrażliwość, serdeczność, szczerość. To szczera radość z sukcesów innych i życzenie drugiemu człowiekowi dobrze. Kibicowanie i wspieranie się nawzajem. Piękno to bezinteresowność. Na pierwszy rzut oka coś, czego wizualnie nie jesteśmy w stanie dostrzec w innym człowieku.

Milena Tomkowska

Makijażystka i szkoleniowiec. Od 2021 prowadzi Salon Beauty w Starachowicach. Od 2015 roku czynnie działa w zawodzie. Szkoli osoby początkujące oraz zaawansowane. Jej atutem jest precyzja w makijażu. Oprócz szkoleń stacjonarnych organizuje również szkolenia online. Tegoroczna mistrzyni Polski oraz mistrzyni świata w makijażu w temacie Vintage Style – The 50’s ARE BACK.