Koszyk

PO MISTRZOWSKU!

| Autor: Milena Tomkowska

Laureatka I miejsca Polskich Mistrzostw Makijażu 2023 Milena Tomkowska przedstawia swoją konkursową pracę krok po kroku. Już w październiku będziemy jej kibicować podczas mistrzostw międzynarodowych podczas targów BEAUTY FORUM w Monachium!

Krok 1. Makijaż zaczynam od wnikliwego wywiadu z klientką. Nakładam indywidualnie dobraną do potrzeb skóry pielęgnację na twarz i przechodzę do makijażu oka.

 

 

 

 

 

Krok 2. Brwi stylizuję w zależności od upodobań zamawiającej osoby. Do wyboru jest mydełko, cienie lub kredka. W przypadku makijażu vintage zdecydowałam się na kredkę, ponieważ chciałam, aby makijaż jak najbardziej odwzorowywał lata 50. ubiegłego wieku.

 

 

 

 

 

Krok 3. Bazą na całej ruchomej i nieruchomej części powieki jest zastygający korektor. Najpierw aplikuję go pędzlem, a następnie wyrównuję warstwę małą gąbeczką. Korektor lekko przypudrowuję satynowym pudrem (bardzo cienką warstwą).

 

 

 

 

 

Krok 4. W zewnętrznym kąciku powieki oraz w jej załamaniu aplikuję brązowy, matowy cień, aby wydobyć głębię oka i nadać mu efektu trójwymiarowości. Na środek powieki nakładam złoty, błyszczący cień w kamieniu. Aplikuję go płaskim pędzlem na klej do pigmentów.

 

 

 

 

 

Krok 5. Przechodzę do rysowania kreski. Zastosowałam czarny eye-liner w żelu oraz płaski, ścięty pędzel, który jest precyzyjny i idealny do tej czynności.

 

 

 

 

 

Krok 6. W kąciku wewnętrznym aplikuję złoty, błyszczący cień, aby dodatkowo rozświetlić oko.

 

 

 

 

 

 

Krok 7. Obrysowuję usta czerwoną konturówką i aplikuję pomadkę o satynowym wykończeniu, dzięki czemu uzyskam na nich subtelny błysk, który był popularny w tamtych czasach.

 

 

 

 

 

Milena Tomkowska

Makijażystka i szkoleniowiec. Od 2021 prowadzi Salon Beauty w Starachowicach. Od 2015 roku czynnie działa w zawodzie. Szkoli osoby początkujące oraz zaawansowane. Jej atutem jest precyzja w makijażu. Oprócz szkoleń stacjonarnych organizuje również szkolenia online. Tegoroczna mistrzyni Polski oraz mistrzyni świata w makijażu w temacie Vintage Style – The 50’s ARE BACK.