Koszyk

Regeneracja skóry po poparzeniu słonecznym

| Autor: Dr N. Med. Anna Kamm

Z tego artykułu dowiesz się:

  • o skutkach nadmiernej ekspozycji na słońce,
  • jakie działania podjąć w przypadku oparzeń słonecznych,
  • jakie środki pomagają w regeneracji uszkodzonej skóry.

Wakacje to czas radości i relaksu, ale nadmierne wystawianie skóry na słońce może prowadzić do niepożądanych skutków, których jest wiele, włączając w to nawet oparzenia słoneczne. Znane są pozytywne strony korzystania z promieniowania UV, jednak nadmierna ekspozycja na nie może być bardzo szkodliwa dla skóry. Bywa, że nawet świadoma klientka gabinetu, niekoniecznie specjalnie, ulegnie pokusie i w zapomnieniu wystawi twarz w stronę ciepłych promieni.

Skóra ludzka podlega działaniu pełnego zakresu promieniowania słonecznego, docierającego na powierzchnię Ziemi. Zmienia się tylko jego siła w zależności na przykład od pory roku lub szerokości geograficznej. Dlatego zachowanie rozwagi w trakcie okresu silnego nasłonecznienia jest bardzo istotne.

Skutki nadmiernej ekspozycji na słońce

Edukacja klienta gabinetu, jak pielęgnować skórę po kąpieli słonecznej i jak radzić sobie w przypadku niepożądanych reakcji skórnych spowodowanych przez nadmiar promieniowania UV, pozwoli uniknąć niechcianych przebarwień czy nawet blizn po oparzeniach.

Opisz klientom dokładnie, jak przebiega proces tworzenia opalenizny. Świadomość procesów zachodzących w trakcie kąpieli słonecznych pozwoli klientowi przygotować skórę i pielęgnować ją w ich trakcie. Reakcje skórne są przecież dostrzegalne nie tylko bezpośrednio po opalaniu, ale po

Pozostało 84% tekstu do przeczytania

This post is only available to members.

dr n. med. Anna Kamm

Adiunkt i koordynator kierunku kosmetologia Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku oraz wykładowca GUMed, kosmetolog, egzaminator OKE, właścicielka Kliniki Urody Kamelia w Gdańsku.