Koszyk

SUMMER BODY – Zdaniem ekspertów

Wraz z nadejściem cieplejszych dni, zaczyna się walka o jędrniejsze i szczuplejsze ciało. Zapytaliśmy ekspertów, jak kosmetyka profesjonalna może pomóc klientkom w drodze do uzyskania wymarzonych efektów. Dowiedzcie się, jakie ich zdaniem zabiegi sprawdzają się najlepiej.

Tetiana Levadna | szkoleniowiec firmy Alvi Prague

Jedną z najbardziej bezpiecznych terapii poprawiających wygląd skóry, a także zmniejszających obwody ciała z umiarkowanie ciężkim cellulitem, jest terapia falą akustyczną AWT. Polega ona na wytwarzaniu impulsów, które są mechanicznie aplikowane na powierzchnię skóry i penetrują tkankę podskórną. Zarówno mikrofale o niskiej, jak i wysokiej amplitudzie fali akustycznej mają działanie lecznicze – poprawiają perfuzję, wzrost proliferacji i regenerację komórek, zwiększają mobilizację tłuszczu i lipolizę w obszarze obrzękniętym oraz poprawiają właściwości biomechaniczne tkanek. Kolejnymi atutami AWT są: łatwość stosowania, znikome ryzyko powikłań, krótka seria zabiegowa i odnotowane zadowolenie pacjentów.

Sabina Skupień-Roch | Trener marki Attre.eu

Dla mnie rewolucją w zabiegach wyszczuplających jest połączenie fali radiowej 448 kHz z uderzeniową. Fala radiowa o częstotliwości 448 kHz dociera do najgłębszych warstw skóry, pobudzając procesy lipolizy i stymulując produkcję kolagenu, co pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej oraz ujędrnieniu skóry. Z kolei fala uderzeniowa wykorzystuje wysoką energię akustyczną do rozbijania komórek tłuszczowych i poprawy krążenia krwi, wspomagając procesy usuwania toksyn z organizmu. To połączenie technologii pozwala na osiągnięcie szybkich i trwałych efektów.

Magdalena Niewęgłowska

dr Magdalena Niewęgłowska | Brand Manager Farmona Professional

Jednym z najskuteczniejszych sposobów w walce z tkanką tłuszczową, uciążliwym cellulitem czy nagromadzonym zastojem limfy jest zabieg endermologii. Endermologia to masaż podciśnieniowy, podczas którego specjalistyczna głowica zasysa i masuje wybraną partię ciała, pobudzając krążenie, ujędrniając i zwiększając elastyczność skóry. Aby spotęgować działanie wyszczuplające, warto połączyć serię zabiegów z zastosowaniem preparatów wzbogaconych o składniki aktywne: działającej antycellulitowo l-karnityny, stymulującego metabolizm ekstraktu z guarany czy pobudzającej krążenie i usuwanie toksyn kofeiny. W połączeniu z regularnym stosowaniem składników aktywnych, które stymulują metabolizm, to jeden z najczęściej wykorzystywanych zabiegów modelujących sylwetkę.

Natalia Nowacka | Ekspert marki Selvert Thermal

W zabiegach wyszczuplających najnowszej generacji dużą skutecznością cechują się procedury wykorzystujące koktajle składników aktywnych, które aplikowane są przy wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń, np. tych do mezoterapii mikroigłowej. Takie rozwiązanie zapewnia szybkie i widoczne rezultaty. Popularnym trendem w pielęgnacji skóry ciała jest Bodyskinification, czyli przykładanie do niej takiej uwagi i troski, jak do opieki nad skórą twarzy. Przejawia się to m.in. w regularności wykonywania specjalistycznych zabiegów czy stosowaniu procedur złuszczania przed każdą bardziej specyficzną kuracją do ciała. Jednym ze składników, na który warto zwrócić uwagę, jest natomiast hesperydyna. To silny flawonoid, pozyskiwany z japońskiego owocu cytrusowego. Pobudza mikrokrążenie, zwiększając wchłanianie pozostałych składników aktywnych, zwiększa syntezę kolagenu i elastyny oraz ma silne właściwości antyoksydacyjne.

dr Marek Wasiluk | Właściciel warszawskiej kliniki L’experta

Odchudzanie można wspomóc zabiegami, które zadziałają miejscowo, takimi jak:

  • liposukcja – odsysanie tłuszczu dla osób o większym nadmiarze tkanki tłuszczowej (10‒15 kg). Po zabiegu często pozostają nierówności, które należy zniwelować bardziej dokładnymi metodami;
  • lipoliza iniekcyjna ‒ ostrzykiwanie tkanki tłuszczowej preparatem, który ją rozpuszcza. To metoda bardzo precyzyjnego niwelowanie małych niedoskonałości, np. drugiego podbródka, boczków czy pozostałości po liposukcji;
  • ciepły laser lipolityczny diodowy 1060 – dla najliczniejszej grupy pacjentów z umiarkowaną nadwagą (ok. 5 kg). To nieinwazyjna metoda wspomagająca odchudzanie z najbardziej opornych miejsc na większych obszarach ciała, np. całym brzuchu. Urządzenie wykorzystuje wrażliwość komórek tłuszczowych na zmianę temperatury, podgrzewając ją do ok. 45 stopni, przy której ulegają obumarciu. Uwalniają wówczas tłuszcz, który może być łatwiej zmetabolizowany przez organizm. Efekty pojawiają się po ok. 6‒8 tygodniach. Zabieg należy wykonywać w serii 2‒3 razy.