Koszyk

VIVA MAGENTA

| Autor: Ewelina Zych

Makijaż w odważnej i pięknej kolorystyce magenty, czyli koloru Pantone 2023. Odważna propozycja makijażu krok po kroku, idealna na wieczór, efekt kociego oka wizualnie uniesie powieki i podkreśli spojrzenie.

Makijaż oka krok po kroku
Zdjęcie 1 – każdy makijaż zaczynam od przygotowania i pielęgnacji skóry. Następnie przechodzę do oczu i brwi. Zaczynam od podkreślenia brwi mydełkiem.


Zdjęcie 2 – na całą ruchomą powierzchnię powieki i pod brew aplikuję korektor.


Zdjęcie 3 – dokładnie rozprowadzam go pędzelkiem, by nie zostawić zbyt dużej warstwy korektora, staram się, aby była ona dość cienka.


Zdjęcie 4 – na wcześniej nałożony korektor aplikuję dwa odcienie ColorFix, czyli zastygającego kosmetyku w kremie, następnie dokładnie blenduję i łączę kolory, które stworzą idealną bazę pod matowe cienie do powiek.


Zdjęcie 5 – na cienie w kremie wklepuję matowe, które następnie łączę ze sobą, i dokładnie blenduję ku górze, żeby uzyskać efekt kociego oka.


Zdjęcie 6 – dla wzmocnienia intensywności kącika zewnętrznego i dodania głębi spojrzeniu w kąciku aplikuję ciemniejszy kolor czekoladowego brązu, który pięknie połączy się z kolorystyką makijażu. W podobny sposób podkreślę dolną powiekę oraz przykleję kępki rzęs. Następnie przechodzę do makijażu twarzy.


Makijaż twarzy
Zaczynam od nałożenia bazy pod makijaż oraz podkładu. Potem konturuję twarz produktami na mokro, bronzerem, różem. Kolejny etap naszego makijażu to przypudrowanie skóry i konturowanie jej już na sucho. Po wykonaniu wszystkich czynności delikatnie podkreślam brwi cienieniem i maluję usta. Wybieram kolor nude, gdyż pasuje on lepiej do mocniej podkreślonych oczu. Na zakończenie delikatnie podkreślam usta.

Modelka: Edyta Bednarczyk
Zdjęcie i make-up: Ewelina Zych

Ewelina Zych

Wizażystka z 20-letnim doświadczeniem. Szkoleniowiec w Polsce i za granicą, wielokrotna jurorka mistrzostw makijażu. Dyplomowany Mistrz w zawodzie wizaż-stylizacja. Specjalizuje się w makijażu matowym i fotograficznym. Lubi bawić się kolorami i ich odcieniami, nie boi się eksperymentować, łączyć matowe cienie w feerie barw na oku, czego rezultatem są unikalne efekty.