Koszyk

Silver Queen

| Autor: Milena Tomkowska

Niektórym srebro i szarość w makijażu niekoniecznie dobrze się kojarzą, jednak to właśnie te odcienie są aktualnie najbardziej HOT.  Milena Tomkowska postara się je odczarować i pokazać, że może wyglądać naprawdę dobrze!

Kilka słów o makijażu

Makijaż w odcieniach szarości i srebra jest jednym z trudniejszych do wykonania pod względem czystości. Niestety, te kolory nie będą pasowały wszystkim naszym klientkom. W makijażu wieczorowym proponuję dobierać ciemne odcienie szarości, aż do grafitów, dzięki czemu uzyskamy piękny efekt głębi i trójwymiarowości na oku. Makijaże w kolorach zimy – takie jak szary, srebrny czy niebieski – wbrew pozorom nie należą do łatwych.

Krok 1

Po wykonanej pielęgnacji przechodzę do perfekcyjnego makijażu brwi. Na początku wyczesuję je za pomocą wosku, dzięki czemu stylizacja jest trwała. Przy gęstych brwiach prześwity delikatnie wypełniam cieniami do brwi lub pisakami.

Krok 2 

Makijaż oka. Tutaj moją bazę stanowi korektor + tint w odcieniu szarości, dzięki niemu jeszcze bardziej podsycę tę barwę na oku oraz sprawię, że makijaż będzie trwały. Tinty są wodoodporne (stanowią świetną bazę w przypadku łzawiącego oka). Na mokrą bazę aplikuję cienie w kamieniu, nanoszę małą ilość na powiekę – tak, aby świetnie zespoiły się z bazą i nie narobiły plam. Najciemniejsze cienie aplikuję w kąciku zewnętrznym, aby uzyskać głębię i wizualny efekt trójwymiarowości oka. Na środku nakładam bardzo błyszczący pigment, który tworzy piękną taflę. Pigmenty aplikuję na specjalną bazę, dzięki której uzyskamy piękną i jednolitą taflę na oku. Kącik wewnętrzny lekko rozjaśniam śmietankowym, matowym cieniem w kamieniu.

Krok 3

Aplikacja rzęs, w przypadku tego typu makijażu, jest jak najbardziej wskazana – są one wręcz tzw. wisienką na torcie. Rzęsy nakładam warstwowo. Pierwsza warstwa są to długości 10, 9, 8 mm, druga to rzęsy V-shape w rozmiarze 14 mm.

Krok 4

Budowanie dolnej powieki – analogicznie jak w przypadku powieki górnej. Zaczynam od kącika zewnętrznego najciemniejszym odcieniem szarości. Zbliżając się ku wewnętrznemu, aplikuję coraz jaśniejsze cienie. W samym kąciku wewnętrznym wydłużam kreskę, aby makijaż oka sprawiał wrażenie jeszcze mocniejszego.

Krok 5

Wykonuję makijaż twarzy. Zaczynam od aplikacji podkładu i korektora przy dolnej powiece. Do make-upu wieczorowego stosuję mocniejsze wykonturowanie twarzy, do czego wykorzystuję kontur na mokro. Nakładam transparentny puder matujący, który utrwala makijaż twarzy. Podsycam konturowanie produktami suchymi (bronzer, róż, rozświetlacz).

Krok 6

Makijaż ust – pierwszym etapem było ich mocne wykonturowanie i nałożenie matowej pomadki. W tym makijażu ust dodałam jeszcze błyszczyk w kolorze matowej szminki, który dopełnił całość makijażu.

Milena Tomkowska

Makijażystka i szkoleniowiec. Od 2021 prowadzi Salon Beauty w Starachowicach. Od 2015 roku czynnie działa w zawodzie. Szkoli osoby początkujące oraz zaawansowane. Jej atutem jest precyzja w makijażu. Oprócz szkoleń stacjonarnych organizuje również szkolenia online. Tegoroczna mistrzyni Polski oraz mistrzyni świata w makijażu w temacie Vintage Style – The 50’s ARE BACK.