Koszyk

Trendy pod lupą

Trendy w makijażu powstają z połączenia różnych czynników, które obejmują wpływ kultury, mody, technologii, społeczeństwa i indywidualnych preferencji artystów makijażu oraz konsumentów. Zobacz, co na temat aktualnych i nadchodzących trendów mają do powiedzenia eksperci.

Paula Białek | Kryolan
W roku 2024 branża makijażu przejdzie ekscytujące metamorfozy, podążając śmiało w kierunku eksperymentów i wyrazistej indywidualności. Oto kilka hot trendów, które ożywią oblicza miłośniczek piękna w nadchodzących miesiącach.
1. Jednym z trendów jest fenomen „glass skin” – połączenie zdrowego blasku, nawilżenia i delikatności. Sprawdzą się lekkie podkłady, rozświetlacze, róże i bronzery w formie kremowych produktów.
2. Akcent na ustach. W tym celu warto sięgnąć po formy produktów od pastelowych błyszczyków o delikatnej pigmentacji do mocnych, nasyconych kolorów szminek lub błyszczyków.
3. Kreski eye-linerem na powiekach – w subtelnej linii lub dramatycznej kresce i ciekawym połączeniu kolorów – idealnie pasują do nadchodzących trendów.
4. Ekspresyjność swojego makijażu można wyrazić za pomocą kolorowych, pastelowych cieni, mieniących satyn i połyskujących pigmentów.

Kinga Kowalska | NEO MAKE UP
Jednym z trendów, który obserwujemy i prognozujemy jego dalsze wielkie sukcesy, jest skin minimalizm – czyli zastosowanie kosmetyków wielofunkcyjnych, które łączą w sobie nie tylko pielęgnację i makijaż, ale nadają się również do podkreślenia oczu, ust i twarzy. Dzięki użyciu małej ilości produktów otrzymujemy niebywale spójny, naturalny efekt, który najpiękniej podkreśla urodę. Jest to również jeden z najprostszych i najszybszych do wykonania rodzajów makijażu.
Stawiamy zatem na lekkie krycie, naturalne kolory i świetliste, pielęgnacyjne wykończenie.

Roksana Gajda | Roksana Gajda Make up
W tym roku zdecydowanie najgorętszym trendem był naturalny makijaż podkreślający urodę. Główny element stanowiła zdrowo wyglądająca skóra, róż, który nie miał granic, oraz glossy usta. Jednak wraz z nadejściem jesieni możemy zauważyć wyraźną zmianę w panujących trendach. Makijaż staje się biżuterią dzięki metalicznym akcentom. W nowym sezonie będziemy decydować się na klasyki: czarne graficzne kreski, usta we wszystkich odcieniach czerwieni oraz przydymione oko w neutralnych kolorach czy też mocne smoky w stylu gotyckim. Również długie, czarne rzęsy będą istotnym detalem w makijażu. Na pewno każdy znajdzie dla siebie coś wyjątkowego.

Renata A. Godlewska | Psycholog Piękna
Pobudzającym wyobraźnię i szalenie inspirującym trendem sezonu są niewątpliwie akcenty metaliczne. Aplikacja tego modnego rozwiązania pozostawia mnóstwo przestrzeni na dowolną interpretację. Metaliczne akcenty mogą występować solowo, na oczach bądź ustach, na tle nieskazitelnej skóry – koncentrując na sobie całą uwagę – ale równie ciekawie będą prezentowały się także w kompozycji. Makijaż dzienny czy wieczorowy, wielobarwny czy monochromatyczny, graficzny, artystyczny czy użytkowy? Metaliczny blask uatrakcyjni praktycznie każdy look – nadając makijażowi nowy, szlachetny i zarazem spektakularny wymiar.

Ewa Wrzesińska | VIPERA
Zmysłowe, soczyste wargi. W sezonie jesień-zima 2023/2024 jednym z najważniejszych trendów będą wyróżniające się, intensywne usta. Smokey eyes. Ten klasyczny styl makijażu oczu pozostaje na szczycie trendów. Możliwość tworzenia różnych wersji tego makijażu nadal czyni go uniwersalnym i popularnym wyborem. Srebro i złoto: powraca moda na metaliczne akcenty, szczególnie w srebrnych i złotych odcieniach, a także na mokre rozświetlenie większości obszarów twarzy.

prenumerata