Koszyk

Agata Czałbowska

chemiczka, założycielka, CEO oraz Product Manager polskiej marki kosmetyków profesjonalnych do pielęgnacji skór problematycznych Nanili Professional. Ukończyła wydział Technologii Chemicznej Politechniki Warszawskiej na specjalizacji Lekka Synteza Organiczna – leki i kosmetyki. W pierwszych latach pracy zawodowej związana z branżą farmaceutyczną, a następnie z branżą kosmetyczną. Ukończyła szkolenia z zakresu prawa kosmetycznego, GMP i kosmetologii, a także Zarządzania Projektami i monitorowania badań klinicznych.

Retinol – jedna substancja – wiele możliwości

Retinol jest substancją stosowaną w kosmetykach od wielu lat. Ze względu na szerokie spektrum działania i wysoką skuteczność jest wykorzystywany do niwelowania różnych niedoskonałości skóry.

Retinol to doskonały składnik kosmetyków do skór dojrzałych, z oznakami starzenia, utratą jędrności. Takie właściwości wynikają z wielokierunkowego działania tej substancji. Retinol jest silnym antyoksydantem, hamuje działanie wolnych rodników, które

CZYTAJ DALEJ

Kwasy w pielęgnacji cer problematycznych

Obejrzyj nagranie z wykładu i dowiedz się:

  • czym dokładnie są kwasy od strony chemicznej,
  • jak dobrać odpowiedni kwas do charakterystyki skóry,
  • czym między sobą różnią się poszczególne kwasy w peelingach chemicznych,
  • w jaki sposób można ze sobą łączyć kwasy, by osiągnąć synergię ich działania i osiągać spektakularne efekty zabiegowe.
OGLĄDAJ

W trosce o zdrową skórę

Marka Nanili Professional świętowała w minionym roku swoje okrągłe pięciolecie! Brand jest dziełem chemiczki i miłośniczki kosmetologii Agaty Czałbowskiej, która za cel wzięła stworzenie wysokiej klasy produktów do pielęgnacji cer problematycznych.

Jak powstała marka Nanili Professional i czym się zajmuje?
Moja marka, Nanili Professional, powstała jako odpowiedź na potrzeby gabinetów kosmetycznych i kosmetologów,

CZYTAJ DALEJ

Łojotokowe zapalenie skóry

Łojotokowe zapalenie skóry (ŁZS) 

to przewlekła, zapalna i nawracająca choroba skóry charakteryzująca się zaczerwienieniem, świądem oraz łuszczeniem. Szacuje się, że dotyka około 1-3 % populacji, choć ze względu na brak jednoznacznych kryteriów diagnostycznych i odłożone w czasie wizyty u lekarza, dane

CZYTAJ DALEJ

Skóra sucha, z uszkodzonym płaszczem hydrolipidowym w pielęgnacji cer problematycznych

Podczas szkolenia online poruszyliśmy zagadnienia związane z: rolą płaszcza hydrolipidowego, transnaskórkową utratą wody, NMF, składnikami aktywnymi wspomagającymi procesy naprawcze, preparatami i procedurami Nanili Professional przeznaczonymi do tego rodzaju cery.

Obejrzyj nagranie z wykładu i dowiedz się:

  • Jaka jest rola płaszcza hydrolipidowego?
  • Czym jest transnaskórkowa utratą wody?
  • Jakie składniki aktywne wspomagają procesy naprawcze?

OGLĄDAJ

Atopowe zapalenie skóry


Atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry (AZS) inaczej zwane wypryskiem endogennym, wypryskiem atopowym, wypryskiem alergicznych to przewlekła choroba zapalna skóry o nawracającym charakterze. Jej etiologia jest niejednoznaczna i wieloczynnikowa. Aktualnie uznawana jest za jedną z najczęściej występujących chorób skóry na świecie, znacznie obniża komfort życia i jest niezwykle uciążliwa w


CZYTAJ DALEJ
Pielęgnacja skóry w PCOS

Pielęgnacja skóry w PCOS

Podczas szkolenia online mogłeś dowiedzieć się:
–  Jak diagnozuje się zespół policystycznych jajników?
– Jak PCOS wpływa na kobiety?
– Jak PCOS wpływa na skórę?
– Jaki jest obraz kliniczny klientki z PCOS w gabinecie kosmetologa?
– Jak wygląda wsparcie kosmetologiczne podczas terapii ginekologiczniej PCOS?
– Jak wygląda pielęgnacja gabinetowa oraz domowa klientów ze zdiagnozowanymOGLĄDAJ
Terapia wielokierunkowa skóry naczyniowej

Terapia wielokierunkowa skóry naczyniowej

Podczas szkolenia omówione zostały zagadnienia związane z problematyką cery naczyniowej, dobór składników aktywnych w pielęgnacji gabinetowej i domowej z uwzględnieniem potrzeb związanych z występowaniem zaburzeń funkcjonowania płaszcza hydrolipidowego, wysokiej wrażliwości skóry oraz przesuszenia.

Obejrzyj szkolenie, które poprowadziła Agata Czałbowska.

https://youtu.be/f7-rdeZuqK0

OGLĄDAJ