Koszyk
Manicure japoński

Manicure japoński

| Autor: Izabela Stelmaszyk

Z tego artykułu dowiesz się:

• Jaką historię ma manicure japoński?

• Jak wykonać zabieg, ile trwa oraz jak często go powtrzać?

• Jakie są korzyści?

Naturalna pielęgnacja zniszczonej płytki paznokcia – Bolączką wielu kobiet odwiedzających salony manicure są kruche, łamliwe i cienkie paznokcie. Nie każda jednak z klientek jest gotowa na aplikację na swe naturalne paznokcie popularnych dzisiaj preparatów typu żele, akryle czy nawet lakiery hybrydowe. Pragną pozostać bliskie naturze i szukają innych, rozwiązań. Wyjściem naprzeciw ich oczekiwaniom jest zastosowanie naturalnych preparatów działających jednocześnie nieinwazyjnie na płytkę paznokcia. Mam tu na myśl zastosowanie manicure japońskiego, który podbił serca wielu klientek na całym świecie.

Pierwsze wzmianki o manicure japońskim znajdujemy, jak by się można było spodziewać, w Kraju Kwitnącej Wiśni… już 400 lat temu!  Prekursorkami były właśnie japońskie arystokratki, które szukając skutecznych sposobów na uzyskanie jak najładniejszych, naturalnie wyglądających paznokci o lustrzanym błysku i kolorze różowej perły, wcierały w nie różnego rodzaju dobroczynne preparaty, bogate w cenne składniki odżywcze. Efektem tych zabiegów były twarde i mocne paznokcie o pięknym połysku. Stąd wzięła się też nazwa zabiegu i preparatów: „P.Shine – manicure japoński”.

 

Jak to działa?

Pierwotnie opracowane preparaty i zasady ich specyficznego stosowania od lat pozostają niezmienne. Sekret skuteczności zabiegu opiera się na specjalnej technice aplikacji specyfiku, jak i szeregu składników odżywczych zawartych w jego składzie. Wśród nich znajdujemy miedzy innymi krzemionkę z dna Morza Japońskiego, odpowiedzialną za wzmocnienie paznokci oraz nadanie im wysokiego połysku, pyłek pszczeli będący prawdziwą kopalnią mikro i makroelementów, kompleks witamin A, E, B5 oraz H a także keratynę, czyli białko naturalnie produkowane w naszym organizmie, odpowiedzialne za poprawną strukturalną budowę paznokci, skóry i włosów. Specyfika aplikacji pasty polega na jej intensywnym wcieraniu w strukturę płytki paznokcia, a następnie pokryciu lekkim pudrem. Samo wcieranie preparatu zwiększa temperaturę paznokcia, rozgrzewa jego łożysko, które jest silnie ukrwione i unerwione, co równocześnie wpływa na przyspieszenie krążenia w nim  krwi i zwiększenie metabolizmu komórkowego, wzrasta więc ilość krążącego we krwi tlenu i składników odżywczych, a zużyte produkty przemiany materii są łatwiej usuwane.  Taka pobudzona i rozgrzana tkanka lepiej chłonie i szybciej przyswaja składniki odżywcze dostarczane z zewnątrz.

Efekt, jaki uzyskuje się już po pierwszym zabiegu, czyni paznokcie wyraźnie zdrowszymi, mają one wysoki połysk, a ich kolor przybiera ładny różowy odcień. Dodatkowo zabieg powoduje powstanie na powierzchni paznokci efektu „różowej perły”, co stanowi dla dłoni najlepszą ozdobę.

Jak często?

Manicure japoński przynosi pierwsze rezultaty już po wykonaniu jednego zabiegu, jednak 100% skuteczności uzyskuje się po przeprowadzeniu 2-4 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych. Jedynie malowanie paznokci bezpośrednio po zabiegu nie jest wskazane – paznokcie można pomalować po ok. 7-10 dniach. Nie wykonujemy też tego zabiegu bezpośrednio po zdjęciu sztucznych paznokci, jeżeli płytka paznokcia jest zbyt mocno starta, spiłowana, uszkodzona z ubytkami płatów keratyny. Do bardzo przetartej płytki paznokcia należy stosować postać balsamiczną manicure japońskiego P.Shine.

Jak długo trwa?

Sam zabieg jest niezwykle prosty i trwa około 30 – 40 minut. Rozpoczyna się od wykonania standardowego manicure w celu oczyszczenia, wygładzenia paznokci i usunięcia zbędnych skórek. Następnie przy pomocy różowo–zielonego pilniczka należy lekko zmatowić płytkę i nanieść niewielką ilość pasty z zielonego pojemnika na zielona polerkę z jelonka. Pastę należy dokładnie wetrzeć, wmasować  w jednym kierunku w płytkę paznokcia do czasu aż paznokieć zacznie błyszczeć. Aby zabezpieczyć składniki zawarte w paście i pozwolić im wnikać w płytkę paznokcia należy nanieść niewielką ilość pudru z różowego pojemnika na różową polerkę i wcierać go tak samo, jak pastę, do uzyskania wysokiego połysku. W końcowym etapie nakładamy na skórki oliwkę odżywczą.

Fenomen tej prostej, a zarazem bardzo efektywnej metody wzmacniania i regenerowania suchych, łamliwych, miękkich i słabych paznokci w coraz większym tempie zyskuje na popularności i w większości salonów już na stałe zabieg manicure japońskiego został wpisany do standardowej oferty zarówno dla pań jak i panów.  

Izabela Stelmaszyk

Magister kosmetologii, właścicielka firmy IMS, instruktor stylizacji paznokci. Posiada dyplom mistrzowski szwajcarskiej firmy SAREMCO Cosmetics. Sędzia/juror międzynarodowych mistrzostw stylizacji paznokci, wykładowca akademicki, autor wielu publikacji w pismach branżowych.