Koszyk

Lasery – bezpieczeństwo zabiegu

| Autor: Anna Knapińska

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie czynniki ryzyka wykorzystania terapii laserowej występują w gabinecie,
  • jakich zagrożeń może doświadczyć klient we własnym zakresie,
  • o powikłaniach i skutkach ubocznych wykorzystania laserów w kosmetologii.

Lasery wykorzystuje się w medycynie estetycznej, fizykoterapii czy kosmetologii. Ze względu na skuteczność i dokładność działania zabiegi z ich udziałem zyskują coraz większą popularność wśród klientek. Warto jednak poznać także ewentualne przeciwwskazania, zanim ktoś zdecyduje się na tego rodzaju metodę poprawy wyglądu.

Terapie laserowe stanowią kategorię nowoczesnych zabiegów w dziedzinie kosmetologii, oferując skuteczne rozwiązanie różnych problemów skórnych, takich jak: niepożądane owłosienie, blizny po trądziku, zmarszczki czy przebarwienia. Choć ogólnie uważane są za bezpieczne i skuteczne, jak każda procedura niosą one ze sobą potencjalne ryzyko i skutki uboczne, których zarówno praktycy, jak i klienci powinni być świadomi.

Czynniki ryzyka – po stronie gabinetu…

Aparaty do zabiegów laserowych w branży kosmetycznej powinny spełniać określone warunki bezpieczeństwa, aby zapewnić skuteczność terapii oraz minimalizować ryzyko wystąpienia powikłań. Oto kilka podstawowych z nich:

  • certyfikacja i zgodność z przepisami : urządzenia laserowe powinny być certyfikowane i zgodne z odpowiednimi przepisami i normami bezpieczeństwa, takimi jak medyczny certyfikat CE w Europie ‒ oznacza to, że urządzenia zostały poddane odpowiednim testom i są wolne od

Pozostało 80% tekstu do przeczytania

This post is only available to members.

Anna Knapińska

Ekspert ds. najnowszych technologii w branży beauty i medycyny estetycznej, dystrybutor sprzętu kosmetycznego i medycznego Profi-Med od 2008r., właścicielka gabinetu Centrum Med-Estetica w Warszawie.