Z tego artykułu dowiesz się:
• Jakie zabiegi i rytuały spa cieszą się popularnością wśród mężczyzn?
• Co możemy zaoferować parom, które pragną spędzić wspólny czas w gabinecie czy ośrodku spa?
• Jak modyfikować klasyczne zabiegi, aby odpowiadały na męski potrzeby i trafiały w preferencje panów?
Spis treści
Propozycje zabiegów i rytuałów – Dbałość o ciało, wizyty w salonach kosmetycznych oraz relaks w spa cieszą się coraz większą popularnością wśród mężczyzn. Wraz z dynamicznym rozwojem oferty obiektów spa & wellness wyraźnie rysuje się trend men’s spa. Na co zwrócić uwagę komponując ofertę skierowaną właśnie do panów?
Niehigieniczny tryb życia, zanieczyszczone powietrze i nadmiar stresu w życiu codziennym spowodowały, że mężczyźni spojrzeli przychylniej na możliwość skorzystania z chwili relaksu w spa. Często przygodę zaczynają od zabiegów dla par, w których uczestniczą ze swoimi partnerkami. Następnie przekonują się do samodzielnych wizyt.
Masaże relaksacyjne
Choć to jeden ze sztandarowych zabiegów nie można o nim zapomnieć przygotowując „męskie menu”. To jedna z niewielu dostępnych propozycji, która nie zostanie od razu skojarzona z kobiecymi rytuałami. Masaże to rodzaj zabiegów, do których mężczyzn nie trzeba dodatkowo zachęcać. Masaż wykonany przez profesjonalistę poprawia sprężystość mięśni, jednocześnie łagodząc bóle.
Usprawnia przewodzenie bodźców nerwowych w synapsach, przez co poprawia koordynację ruchów i szybkość reakcji. Stymuluje przepływ krwi, przyspiesza zaopatrywanie komórek w substancje odżywcze i tlen. Zwiększając przepływ krwi przez dużą liczbę naczyń włosowatych, zmniejsza ciśnienie w naczyniach tętniczych, a co za tym idzie, poprawia krążenie. Masaż uaktywnia również pracę układu immunologicznego – przyspiesza przepływ chłonki – która rozprowadza po ciele, odpowiedzialne za odporność, limfocyty. Ma ogromny wpływ zarówno na ciało jak i umysł. Zmniejsza napięcia psychiczne i skutecznie uspakaja.
Hammam w wersji „dla niego”
Hammam to oczyszczający rytuał wykonywany w arabskich łaźniach. Synonim czystości i wolności. Jego elementy można z powodzeniem wprowadzić do oferty skierowanej do mężczyzn. Tradycyjny zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia całego ciała. Najlepiej wykonać go przy użyciu savon noir. To czarne, naturalne mydło potasowe, które jest połączeniem oleju oraz zmiażdżonych, czarnych oliwek. Dosonały do wykonywania zabiegu gomażu – delikatnego złuszczania naskórka i oczyszczania skóry. Dzięki właściwościom nawilżającym i eksfoliującym zmiękcza skórę, docierając do jej najgłębszych warstw, odżywiając komórki i wzmacniając ich naturalne funkcje, pozostawiając skórę gładszą i delikatniejszą.
Podczas zabiegu unikamy agresywnego ścierania naskórka, z którym mamy do czynienia w przypadku tradycyjnych peelingów gruboziarnistych. Mężczyźni z reguły intensywny peeling oceniają, jako nieprzyjemny, zatem oczyszczenie skóry przy pomocy savon noir będzie doskonałą alternatywą. Rytuał skierowany do mężczyzn proponuję zakończyć intensywnym i odżywczym masażem, na bazie oleju arganowego, pomijając etap nakładania glinki ghassoul, który jest stosowany w tradycyjnej łaźni. Glinka jest trudna do usunięcia z ciała, może to być kłopotliwe w przypadku owłosionej, męskiej skóry. Dodatkowo panowie nie przepadają za „brudnymi” zabiegami, zatem mogliby się zniechęcić.
Relaks dla stóp
W ofercie przygotowanej z myślą o panach nie można zapomnieć o pielęgnacji stóp. To część ciała, która jest często przez nich pomijana w codziennej pielęgnacji, dlatego warto poświęcić jej więcej uwagi. Oprócz tradycyjnego pedicure, należy postawić silny akcent na typowe zabiegi relaksujące. Mogą to być masaże oraz kąpiele usuwające zmęczenie. Ciekawą propozycją, może być również reflekslogia, która działa silnie detoksykująco i wzmacniająco na cały organizm.
We dwoje w SPA
Przygotowanie menu zabiegowego dla par wymaga odrobiny kreatywności. Ważne, żeby para miała poczucie pełnego komfortu i intymności, dlatego dużą uwagę należy przywiązywać do szczegółów, ustalić oczekiwania i preferencje klientów.
Pamiętajmy, że pod hasłem „zabieg dla pary”, czy „zabieg dla dwojga” nie musi kryć się to, że obie osoby poddadzą się temu samemu rytuałowi. Ważne, żeby doświadczały go razem, nie w osobnych pomieszczeniach. Możemy dowolnie połączyć zabiegi z dostępnego menu, dbając, żeby odbyły się w podobnym czasie, a nasi klienci przez cały czas pobytu mogli czuć się zaopiekowani. Do rytuałów warto włączyć zarówno pielęgnację dłoni, stóp jak i twarzy. Największą popularnością cieszą się jednak zabiegi na ciało, z naciskiem na masaże. Ciekawą propozycją może być pielęgnacja dłoni /stóp połączona z masażem dla dwojga. Jeśli mamy do dyspozycji wannę, możemy zaproponować wspólną kąpiel czy relaks w saunie. Warto wprowadzić przynajmniej dwa rodzaje masażu.
Parom, które są już stałymi bywalcami spa możemy zaproponować coś bardziej egzotycznego, np. masaż Lomi Lomi Nui, inaczej zwany masażem troskliwych rąk. Swoisty rytuał, który działa zarówno na ciało, jak i ducha. Przypomina taniec, zatem już samo patrzenie na jego wykonanie jest bardzo przyjemne.
Dobrym pomysłem jest wprowadzenie do oferty konsultacji trychologicznych oraz z zakresu dziedzin pokrewnych jak np. dietetyki. Panowie coraz śmielej korzystają z szerokiej palety propozycji gabinetów o ośrodków spa, a także stają się coraz częstszymi gośćmi w klinikach urody, gabinetach kosmetologii i medycyny estetycznej – warto więc mieć na uwadze ich potrzeby i preferencje, oraz aktualizować ofertę o zabiegi i konsultacje skierowane wyłącznie do nich.