Koszyk

Ubezpieczenie OC kosmetologa

| Autor: Paulina Górska

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak definiujemy odpowiedzialność cywilną,
  • jak wybrać ubezpieczenie i co sprawdzić,
  • co możemy ubezpieczyć i dlaczego warto posiadać polisę.

Branża beauty od kilku lat przechodzi ogromy rozkwit i nieustannie się rozwija. Prowadzenie profesjonalnego salonu kosmetycznego daje wiele możliwości, ale także niesie za sobą ogrom trudności.

Wszechobecna konkurencja, konieczność ciągłej edukacji oraz potrzeba pozyskiwania nowych klientów to niejedyne wyzwania z którymi zmagają się właściciele salonów kosmetycznych. Przede wszystkim w codziennej pracy kosmetologa kluczowym elementem jest odpowiedzialność za bezpieczeństwo, zdrowie, a nawet życie klienta.

Podczas wykonywania zabiegów oprócz odpowiednich kompetencji, wiedzy, wysokiej jakości produktów każdy specjalista wykonujący zabiegi powinien kierować się ostrożnością oraz przestrzegać procedur.   Branża usług z zakresu kosmetologii, medycyny estetycznej cechuje się wysokimi wymaganiami dotyczącymi standardów higieny, sterylizacji czy procedur zabiegowych. Absolwenci studiów kosmetologicznych posiadają szeroką wiedzę min. z dziedziny anatomii, medycyny, czy pierwszej pomocy. Na licznych branżowych kursach doszkalających także nie brakuje przygotowania z zakresu powikłań po zabiegowych, szeroko pojętych podstaw medycyny oraz anatomii człowieka.

Z uwagi ciągle rosnącą liczbę salonów kosmetycznych czy klinik, a także popularyzację zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, klienci są bardzo świadomi i jednym z podstawowych wyznaczników decydujących o wyborze gabinetu kosmetycznego jest bezpieczeństwo. Normą jest informowanie klientów jakich środków sterylizacji używa salon, długi wywiad przed przeprowadzaniem każdego zabiegu. Konieczność wypełnienia dokumentacji przed zabiegowej już nikogo nie dziwi. Klienci doceniają troskę o ich zdrowie i bezpieczeństwo.

Błędy zdarzają się najlepszym

Zawód kosmetologa od dawna przestał być utożsamiany z prostymi zabiegami z zakresu kosmetyki takimi jak manicure i pedicure. Profesjonalny kosmetolog posiada wiedzę o organizmie ludzkim i wie, jak zareagować np. w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej lub w przypadku poparzenia skóry. Oferta zabiegowa salonów kosmetycznych jest bardzo szeroka, pojawiają się nowe preparaty, urządzenia, metody. Klienci korzystają z coraz bardziej skomplikowanych procedur zabiegów, dlatego normą jest, że personel wykonujący zabiegi nieustannie podnosi swoje kwalifikacje oraz przestrzega określonych wytycznych. Jednak mimo zachowania najwyższych standardów nawet najlepszym specjalistom mogą zdarzyć się błędy, które mogę doprowadzić do powstania szkody. 

Szkoda ta jest najdotkliwszą ze szkód, ponieważ dotyczy zdrowia i życia ludzkiego.

Nie istnieją procedury, które uchronią nas przed powstaniem ludzkiego błędu, nie jesteśmy także w stanie przewidzieć reakcji organizmu, ponieważ każdy organizm jest inny.

Nie podejmuj ryzyka

Budując biznes w branży beauty na początku trzeba włożyć ogromny wysiłek, kreując markę, zadbać o wizualny aspekt, odpowiedni personel, nawiązać współpracę z markami najwyższej jakości, zainwestować w środki w sprzęt, wyposażenie, reklamę. Następnie należy stworzyć procedury, standardy obsługi,

Pozostało 85% tekstu do przeczytania

This post is only available to members.

Paulina Górska

Pomysłodawczyni i współzałożycielka projektu Pięknie o prawie. Od 7 lat manager w międzynarodowej korporacji finansowej. Posiada szeroką wiedzę z zakresu finansów oraz rynku kapitałowego, a także duże doświadczenie w pozyskiwaniu i obsłudze klienta z segmentu premium. Organizuje szkolenia dla branży beauty w ramach projektu „Pięknie o prawie” koordynuje wdrażanie dokumentacji odpowiada za relacje z klientami, prowadzi także doradztwo w zakresie polis ubezpieczeniowych dla kosmetologów i medyków.

www.pieknieoprawie.pl