Koszyk
Makijaż jako zwieńczenie pielęgnacji cery

Makijaż jako zwieńczenie pielęgnacji cery

| Autor: Marcjanna Gładkowska

Z tego artykułu dowiesz się:

• Jak klientka może przygotować cerę do makijażu przed wizytą u wizażystki?

• Jak dobrać kosmetyki do rodzaju skóry?

• Jakie znaczenie dla trwałości makijażu ma wcześniejsza pielęgnacja twarzy?

Spis treści

Wykonując makijaże mogliście zauważyć, że makijaż raz trzyma się lepiej, a raz gorzej… czasami wygląda lekko i świeżo, a czasami zbyt ciężko i intensywnie. Zastanawia Was, skąd taka różnica?

Marcjanna Gładkowska przygotowała odpowiedzi na te i inne pytania.

Pielęgnacja domowa

Gwarancją dobrze wyglądającego i trwałego makijażu jest odpowiednia pielęgnacja skóry. To jest podstawa każdego makijażu. W trakcie wykonywania makijażu wizażysta nie ma zbyt wiele czasu i możliwości, by zadbać o dodatkową prawidłową pielęgnację skóry. Dlatego ważne jest, aby klient także sam wykonał w odpowiedni sposób czynności pielęgnacyjne, bądź skorzystał z usług kosmetyczki lub kosmetologa. Warto informować klientów, o tym, jak mogą przygotować cerę do makijażu, wiedza ta przyda się im także w życiu codziennym.

Ile rodzajów skóry, tyle potrzeb

Najczęściej spotykane trudności w trakcie wykonywania makijażu to widocznie wysuszone warstwy naskórka. Biorą się one często ze złej pielęgnacji, z nadmiernego wysuszenia skóry, alergii, diety itp. Dlatego niezbędną czynnością przed wykonaniem makijażu jest peeling. Peeling dobieramy do rodzaju cery. Jeżeli mamy skórę suchą i wrażliwą, bądź nie mamy przekonania jaki rodzaj cery u nas występuje, to najbezpieczniejszym będzie peeling enzymatyczny. Produkt ten jest przeznaczony do każdego rodzaju cery, włącznie z wrażliwą. Dzięki zastosowaniu tego preparatu pozbędziemy się martwego naskórka warstwy rogowej skóry, zanieczyszczeń oraz poprawimy krążenie i koloryt skóry.

Kolejną rzeczą, o której warto pamiętać jest maska. W domowych warunkach możemy zastosować maskę nawilżającą, odżywczą, czy regenerującą. Ważne, by nawilżenie skóry było odpowiednie, skóra była wypoczęta i zregenerowana. Na takiej skórze makijaż zawsze będzie wyglądał lekko i świeżo.

Przy cerach bardziej problematycznych i tłustych warto nałożyć maseczkę oczyszczającą lub matującą, ale nie zapomnijmy również o nawilżeniu.

Gotowa do nałożenia makijażu

Wszystkie te czynności możemy wykonać w dniu nakładania makijażu lub jeszcze lepiej dzień wcześniej.

W czasie wykonywania makijażu najważniejsze jest, by skóra była dobrze oczyszczona i nawilżona.

W te dni nie powinniśmy nakładać produktów olejowych na skórę, ponieważ ich nadmiar powoduje, że makijaż nie jest trwały.

Nie możemy zapominać również o okolicach oczu. Jeżeli są bardziej suche to niezbędne są maseczki oraz odpowiednie kremy na te partie twarzy. A przy oczach wrażliwych przed wykonaniem makijażu należy użyć kropli do oczu o działaniu kojącym.

Dobra pielęgnacja skóry to podstawa każdego makijażu. Zapewni nam lekki, trwały i świeżo wyglądający makijaż.

 Jeżeli mamy większe problemy z cerą i nie potrafimy sobie z nią poradzić, niezbędna jest wizyta u profesjonalisty, który pomoże nam dobrać odpowiednie kosmetyki.

Marcjanna Gładkowska

Dyrektor Szkoły Wizażu i Stylizacji Vena Art w Białymstoku oraz autorka książki – Podręcznik Makijażu. Artysta Roku 2019 oraz wielokrotny Juror w Mistrzostwach makijażu. Przez lata wzięła udział w dziesiątkach sesji zdjęciowych i zdobyła już setki stron publikacji w magazynach, zarówno w Polsce i za granicą. Szkoła i szkolenia to jej pasja i dominujący element życia zawodowego. Artykuły z jej makijażami pojawiają się w znaczących magazynach w kraju i za granicą. W 2019 roku zdobyła tytuł Artysty Roku Make Up Trendy w kategorii Krok Po Kroku. Jej doświadczenie pozwoliło wielokrotnie zasiadać w gronie jury Mistrzostw Makijażu. Największy sukces zawodowy to wydanie książki – Podręcznik.