Koszyk
Summer body shaping

Summer body shaping

| Autor: Patrycja Skrzypek

Z tego artykułu dowiesz się:

• Jakie zabiegi aparaturowe warto proponować klientom, którym zależy na szybkich efektach w modelowaniu sylwetki?

• Jakie technologie są obecnie na topie?

• Czym kierować się wybierając sprzęt i rekomendując zabiegi?

 

 

Spis treści

 

Najskuteczniejsze sposoby na poprawę sylwetki latem

Czy można szybko i skutecznie zniwelować tkankę tłuszczową, wyrzeźbić mięśnie bez wysiłku? Stracić kilka centymetrów w obwodach bez treningów? Można. Zaawansowane technologie, innowacyjna aparatura kosmetyczna umożliwiają osiągnięcie szybkich i trwałych efektów. Ważne, by specjalista odpowiednio dobrał sprzęt do problemu z jakim boryka się klient.

 

Zamiast brzuszków!

Współczesna kosmetologia jesr w stanie zaoferwoać klientom skuteczne rozwiązania w walce z niedoskonałościami sylwetki o każdej porze roku. Z pomocą przychodzą nowoczesne zabiegi hi-tech, które można wykonywać także latem, gdyż ekspozycja na słońce nie jest dla nich przeciwwskazaniem.

Jednym z ciekawszych rozwiązań, gwarantujących ekspresowe przywracanie formy także w letnich, miesącach jest technologia HIFEM (zogniskowana energia elektromagnetyczna o wysokiej intensywności). Innowacyjna aparatura pozwala wyrzeźbić sylwetkę, dzięki kontrolowanej stymulacji mięśni do skurczu wspomnianą energią. W efekcie powoduje to wzmocnienie i wyrzeźbienie mięśni. Z kolei energia do skurczu jest pobierana w procesie spalania tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w okolicy stymulowanego mięśnia.

HIFEM to pole elektromagnetyczne o bardzo dużym natężeniu. Mechanizm jego działania sprowadza się do tego, że szybkie zmiany pola elektromagnetycznego w tkance powodują powstanie potencjału elektrycznego wewnątrz tkanki, co z kolei stymuluje motoryczne zakończenia nerwowe. W trakcie zabiegu wywoływany jest tzw. skurcz supramaksymalny, czyli skurcz o natężeniu znacznie przewyższającym maksymalne skurcze spontaniczne, a więc takie które można osiągnąć na drodze mechanizmów fizjologicznych.

30-minutowy trening Embody jest porównywalny do wykonania… 20 tys. brzuszków. Poza wskazaniami stricte estetycznymi, urządzenie posiada rejestrację potwierdzoną licznymi badaniami naukowymi w leczeniu rozstępu mięśni prostych brzucha. Każda kobieta, która kiedykolwiek po ciąży borykała się z takim problemem, wie, że jest to proces trwający bardzo długo, wymagający ogromnej pracy. W przypadku takich pacjentek przeciwwskazane jest np. robienie brzuszków czy uprawianie innego intensywnego wysiłku fizycznego angazującego brzuch. Dlatego ta technologia jest w ich przypadku świetnym rozwiązaniem.

Niskie częstotliwości w powiązaniu z większą szerokością impulsu dają efekt oczyszczenia i relaksacji podczas każdorazowego skurczu mięśnia. Dzięki temu poprawia się cyrkulacja krwi w  poddawanym terapii mięśniu, dochodzi do usuwania końcowych produktów metabolizmu. Polepsza się również zasilenie mięśni w tlen. Zabieg nie wpływa natomiast na włókna nerwowe odpowiedzialne za odczuwanie bólu, w związku z czym jest bezbolesny i absolutnie komfortowy. Nie występują po nim zakwasy ani inne nieprzyjemne efekty długich, męczących treningów. Umożliwia podkreślenie zarysu mięśni i zredukowanie tkanki tłuszczowej.

 

Jak to działa?

Do redukcji tkanki tłuszczowej dochodzi ze względu na potrzebę poboru energii do skurczu przez mięsień. Pobiera się ją ze spalania okolicznej tkanki tłuszczowej. Podczas skurczu mięśnia zmagazynowany w nim glikogen zapewnia energię na pierwsze dwie-trzy minuty intensywnego wysiłku fizycznego. Zaraz potem zaczyna się spalanie tkanki tłuszczowej.

Trening jednej partii mięśniowej trwa 30 minut, a zaleca się wykonywanie serii od 4 do 8 zabiegów, po dwa tygodniowo. Efekty widoczne są po czterech tygodniach od zakończenia serii.

 

 

Co na cellulit?

Trzeba pamiętać o tym, że dobra figura i sylwetka to nie tylko budowa mięśni i utrata masy ciała. Wiele kobiet uskarża się na to, że pomimo spadku masy i niskiej wagi ogólnej, na ich ciele pozostaje cellulit. Częstym problemem jest też to, że przy gwałtownej utracie masy ciała, borykamy się z efektem braku jędrności i wiotkością skóry. Co technologie hi-tech mają do zaproponowania w tym przypadku? Idealnym rozwiązaniem może okazac się zastosowanie dwóch dostępnych i sprawdzonych już wcześniej technologii w jednym zabiegu.  Aparatura łącząca siłę monopolarnej radiofrekwencji wraz z falą akustyczną  w jednej głowicy umożliwia osiągnięcie lepszych efektów niż wykonywanie ich oddzielnie.

Zabieg służy do nieinwazyjnego usuwania lokalnych depozytów tkanki tłuszczowej, poprawy elastyczności skóry, przyspieszenia aktywności metabolicznej oraz remodelingu włókien kolagenowych.

 

Krok po kroku

W pierwszej kolejności fala akustyczna (uderzeniowa) zostaje wprowadzona do tkanki. Powodując jej wibrację, prowadzi do rozerwania połączeń w błonie komórek tłuszczowych, skutkując w ten sposób szybszym uwalnianiem i metabolizowaniem tłuszczu. Ponadto dochodzi też do pobudzenia krążenia w obrębie skóry poddanej zabiegowi, co powoduje szybsze usuwanie metabolitów oraz zwiększenie podaży tlenu i substancji odżywczych, które z krwią docierają do tkanek.

Radiofrekwencja pwooduje z kolei rozgrzanie tkanki tłuszczowej, prowadząc do tzw. apoptozy komórek tłuszczowych, czyli ich kontrolowanej śmierci. Dodatkowo wpływa ona na poprawę elastyczności skóry, podgrzewając włókna kolagenowe, przez co ulegają one skróceniu, prowadząc do poprawy napięcia skóry. Ciepło powoduje także zastymulowanie fibroblastów do rozpoczęcia syntezy nowych włókien kolagenowych.

Skóra po zabiegu bywa zaczerwieniona, a w trakcie pacjent odczuwa intensywne ciepło, natomiast sama procedura nie należy do nieprzyjemnych. Seria, która powinna być wykonana dla najlepszych efektów, to od czterech do sześciu zabiegów, choć większośc klientów dostrzega je już po jednym-dwóch zabiegach. Wykonuje się je raz w tygodniu. W trakcie serii zabiegowej trzeba pamiętać o intensywnym nawadnianiu, aby toksyny uwolnione w trakcie intensywnego rozpadu tkanki tłuszczowej mogły być szybciej usuwane.

 

Lipoliza iniekcyjna i mezoterapia antycellulitowa

Dobrym wyborem są też iniekcyjne zabiegi modelowania sylwetki, jak np. lipoliza iniekcyjna czy mezoterapia antycellulitowa. W zależności od preparatu i protokołu zabiegowego, mezoterapię antycellulitową wykonuje się w odstępach co tydzień lub dwa tygodnie, a lipolizę iniekcyjną raz na sześć-osiem tygodni.

Są to zabiegi wymagające jednoczesnego wsparcia w postaci masażu drenującego. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest uzupełnienie ich o zabiegi z masażu podciśńieniowego, a w pielęgnacji domowej stosowanie bańki chińskiej, która także pozwala bardzo dobrze zdrenować tkankę poddaną mezoterapii antycellulitowej czy lipolizie iniekcyjnej.

W składzie preparatów do mezoterapii antycellulitowej znajdują się różnego rodzaju substancje o działaniu lipolitycznym. Są to mezokoktajle zawierające składniki takie jak kofeina czy l-karnityna.  W efekcie zabiegu dochodzi do spłycenia cellulitu, wygładzenia skóry, a także do poprawy jej napięcia i jędrności. Jeden zabieg wykonuje się z reguły co tydzień-dwa tygodnie, a w serii powinno być ich wykonanych minimum cztery, a zazwyczaj nawet do dziesięciu. Wykonuje się je do momentu, w którym udaje się osiągnąć efekt pożądany przez pacjenta.

Jak widać, gama zabiegów wskazanych do wykonywania nawet latem, jest bardzo szeroka. Trzeba jednak pamiętać o tym, że najlepsze efekty w przypadku wszystkich przedstawionych zabiegów osiągnie się wtedy, kiedy są one wspomagane odpowiednią dietą, spożywaniem dużej ilości wody i regularną aktywnością fizyczną.

 

 

Specjaliści kliniki SUBLIMED
Patrycja Skrzypek, fizjoterapeutka Sublimed
lek. Kamila Białek-Galas, specjalista dermatolog i lekarz medycyny estetycznej
Alicja Paluch, kosmetolog Sublimed

Sublimed gwwarantuje najlepsze efekty leczenia dzięki nowoczesnym zabiegom, urządzeniom, metodom i doskonałym specjalistom, ale przede wszystkim holistycznemu i interdyscyplinarnemu podejściu całego zespołu.  www.sublimed.pl