Koszyk

Na czym polega i jak działa mezoterapia mikroigłowa?

| Autor: Marcelina Szwed

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg polegający na użyciu urządzenia ze sterylnymi końcówkami nakłuwającymi, w celu wytworzenia mikronakłuć (mikrokanalików) na skórze. Głównym założeniem jej przyświecającym jest zwiększenie biodostępności substancji aktywnych w skórze, stymulowanie naturalnych mechanizmów odnowy oraz dostarczenie substancji aktywnych na ściśle określoną głębokość.

prenumerata

Mezoterapię mikroigłową wykorzystuje się w celu poprawy tekstury oraz jędrności skóry, opóźnienia procesu starzenia się, spłycenia blizn i rozstępów, jak również jej nawilżenia. Po wykonanym zabiegu należy pamiętać przede wszystkim o zaleceniach pozabiegowych oraz indywidualnie dopasowanej pielęgnacji domowej. Wszystkie te elementy są kluczem do osiągnięcia jak najlepszych efektów i uzyskania zdrowej skóry. Wykorzystane w ich toku produkty powinny mieć określone działanie łagodzące (pantenol, kwas hialuronowy), odbudowujące (beta-glukan, Bacillus Ferment) oraz wzmacniające (oligopeptyd-1 czynnik wzrostu EGF, fosfolipidy z komórek macierzystych z oliwek).

Technologia wyżej wymienionych składników wspiera proces regeneracji skóry oraz redukuje czas jej rekonwalescencji. Należy myć ją po zabiegu letnią wodą przy użyciu preparatu łagodzącego, natomiast wychodząc na zewnątrz, konieczne jest regularne stosowanie kremów z SPF z faktorem minimum 30. Dodatkowo należy pamiętać o wymianie poszewek na poduszki i ograniczeniu kontaktu ze zwierzętami. Nie należy także poddawać się zabiegom złuszczającym czy peelingom oraz stosować szczoteczek do oczyszczania twarzy przez okres 14 dni. Należy też unikać aktywnych substancji, takich jak AHA/BHA, witamina A czy retinol, zaś w ciągu 24 godz. po zabiegu nie można wykonywać makijażu.

Należy pamiętać o wystrzeganiu się niepotrzebnego dotykania skóry, kąpieli w basenie i korzystania z sauny. Ważne jest ograniczenie wysiłku fizycznego oraz absolutne wyeliminowanie preparatów rozrzedzających krew (w tym ibuprofenu i innych środków przeciwzapalnych). Nie zaleca się wizyt u fryzjera (farbowanie włosów), a także wykonywania porządków domowych, które generują kontakt z kurzem lub drobnoustrojami, oraz czynności związanych z gorącym powietrzem, np. para z piekarnika. Dobrze też pamiętać o dezynfekcji okularów, ekranu telefonu i rezygnacji z noszenia biżuterii w okolicy poddanej zabiegowi. Nieprzestrzeganie zaleceń pozabiegowych może doprowadzić do powikłań oraz skutków ubocznych. Warto zatem o nich pamiętać – pomoże to w szybkiej regeneracji skóry oraz przedłuży efekty zabiegu wykonanego w gabinecie.

Marcelina Szwed

Opiekun Regionu – Szkoleniowiec Dermalogica Polska www.dermalogica.pl