Koszyk

Jak zachować bezpieczeństwo w zabiegach RF mikroigłowej?

| Autor: Elżbieta Miszczak

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak dobrać głębokość mikronakłuć w zależności od celu,
  • ile powinien wynosić czas ekspozycji RF w tkankach.

Podczas wielu zabiegów kosmetycznych zwraca się uwagę nie tylko na wykorzystywany w tym celu sprzęt czy przewidywane rezultaty, ale również na bezpieczeństwo. Jednak jak je zdefiniować w przypadku mikronakłuć?

Bezpieczeństwo a głębokość nakłuć oraz długość czasu wysuwu – tak, aby nie zlikwidować poduszki tłuszczowej, a poprawić gęstość skóry. Spotkałam się z różnymi teoriami na ten temat.

Nowoczesna technologia RF mikroigłowej, łącząca mikronakłucia z falą radiową, rewolucjonizuje zabiegi kosmetologiczne. Na co warto zwrócić uwagę, by zmaksymalizować skuteczność zabiegu, dbając jednocześnie o wysokie standardy i bezpieczeństwo klienta?

Sprzęty nowej generacji umożliwiają wybór trybu pracy w opcji monopolarnej, wymagającej elektrody ujemnej. Pozwala to na głębsze (tj. do 6 mm) przenikanie energii RF i jest idealne do zabiegów na ciele. Docierając do warstwy SMAS, uszkadza błony komórek tłuszczowych, skutecznie je usuwając. W przypadku pracy na tkankach wrażliwych – np. okolic twarzy – zalecany jest tryb bipolarny, z połową igieł o biegunowości dodatniej i drugą połową o ujemnej, dzięki czemu fala nie narusza tkanek położonych głębiej, tym samym nie uszkadzając poduszek tłuszczowych.

Głębokość wysuwu – Warstwa rogowa skóry 0,1‒1 mm: działanie na tej głębokości wspomaga wchłanianie substancji aktywnych oraz redukcję przebarwień. Skóra właściwa 1‒2,5

Pozostało 55% tekstu do przeczytania

This post is only available to members.

Elżbieta Miszczak

Założycielka Black Cat Beauty

blackcatbeauty.pl