Koszyk

Detoksykacja skóry

| Autor: Monika Tobolska

Z tego artykułu dowiesz się:

  •  jak czynniki środowiskowe wpływają na kondycję skóry,
  • o sposobach oczyszczania się skóry,
  • na czym polega proces detoksykacji skóry.

Nasz organizm nieustannie narażony jest na działanie szkodliwych substancji i toksyn, które atakują nas niemal na każdym kroku. Za proces starzenia powszechnie obwinia się przede wszystkim czynniki genetyczne, ale nie można zapominać także o roli przyczyn środowiskowych, które indukują działanie układu immunologicznego – co z kolei ściśle wiąże się z jakością stanu naszego organizmu. Skażone powietrze, wysokoprzetworzona żywność, papierosy, alkohol, drażniące kosmetyki, a do tego stres i przemęczenie – to duża ilość niebezpiecznych elementów, które stwarzają ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia, ale także dla prawidłowego funkcjonowania bariery ochronnej naskórka.

Każdy z nas marzy o pięknej i zdrowej skórze. To ona jako pierwsza styka się z większością toksycznych zanieczyszczeń, dlatego jednym z najczęstszych oraz najbardziej widocznych efektów ich działania są właśnie problemy skórne. Jest pierwszą barierą, która chroni przed atakami środowiskowymi. Podlega wielu stresom, które ją osłabiają i powodują zaburzenia równowagi i dysfunkcje różnych procesów metabolicznych. To także ostatni środek naszego organizmu do eliminacji toksyn, które są przechowywane w naskórku.

Wszystkie zmiany, które na niej widzimy, są objawami zachwiania homeostazy.

Sposoby oczyszczania się skóry

Nasza skóra oczyszcza się samodzielnie trzema drogami:

  • Poprzez gruczoły potowe – dzięki którym toksyny transportowane są na zewnątrz organizmu;
  • Poprzez krew, która doprowadza do tkanek tlen i substancje

Pozostało 60% tekstu do przeczytania

This post is only available to members.

Monika Tobolska

Certyfikowany szkoleniowiec i opiekun  marki Guinot, Phytomer, Rhea Cosmetics. Swoją przygodę z kosmetyką rozpoczęła w 2000 roku w Wyższej Szkole Zdrowia Urody i Edukacji w Poznaniu uzyskując tytuł kosmetologa. Następnie swoją edukację kontynuowała na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu zdobywając tytuł mgr Promocji Zdrowia. Jej celem jest utrzymanie wysokich standardów szkoleń.