Z tego artykułu dowiesz się:
• Jakie zalety posiada ten produkt?
• Dlaczego jest idealnym rozwiązaniem dla osób początkujących?
• Jak kreuje się wydajność produktu?
Innowacyjny produkt | Rok 2018 zdecydowanie należał do akrylożelu, choć mam nieodparte wrażenie, że jego potencjał nadal nie został w pełni odkryty. W minionym roku pojawił się w nowej odsłonie i obecnie przeżywa renesans. Dziś większość firm wytwarzających produkty do stylizacji paznokci ma go w swojej ofercie i cieszy się on coraz większym powodzeniem wśród klientów. Trzeba przyznać, że wkroczył z dumą na salony i stworzył stylizacyjne zamieszanie.
Czy nadchodzi era akrylożelu, czy pozostanie niedocenioną innowacją? Akrylożel, zwany także polygel, to przede wszystkim produkt, który wypełnił pustkę pomiędzy żelem a akrylem. W wyniku wieloletnich poszukiwań systemu, który łączyłby zalety stylizacji żelowej i akrylowej, jednocześnie eliminując ich wady, powstał właśnie akrylożel. Na rynku możecie obecnie spotkać artykuły w wygodnej tubie i praktycznych słoiczkach. Cały system składa się z kilku produktów: bazy, akrylożelu w tubie lub słoiczku, topu oraz liquidu, uzupełniony jest praktycznymi akcesoriami, jak pędzel ze szpatułą czy wyciskarka do tuby, które znacznie ułatwiają aplikację. Niezbędna będzie także lampa UV lub LED, ponieważ system jest światłoutwardzalny.
Moc zalet
Już na etapie przygotowania płytki paznokcia akrylożel triumfuje nad konkurentami. Przed aplikacją delikatnej bazy nie stosujemy preparatów kwasowych, które wysuszają płytkę i zmieniają jej naturalne pH. Wystarczy odtłuścić paznokieć za pomocą preparatów typu cleaner czy start manikiur. Mimo to akrylożel daje nam trwałą, bardzo elastyczną stylizację i jednocześnie sprawdza się w ekstremalnych warunkach. Najczęściej stosowany jest do przedłużania paznokci jako alternatywa dla żelu czy akrylu. Produkt łączy się z innymi stylizacjami, tj. żelem czy akrylem, i doskonale się sprawdza przy ich uzupełnianiu. Można go także łączyć z pigmentami i wykorzystać do zdobień 3D. Szczególnie polecam do rekonstrukcji płytki w zabiegach podologicznych, jak i u osób obgryzających paznokcie. Dzięki swojej elastyczności pracuje z łożyskiem paznokcia i naturalną płytką, pozwalając na jej odrost i rekonstrukcję.
Idealny dla początkujących
Produkt jest stabilny podczas pracy, co czyni go idealnym dla początkujących stylistów. Doświadczeni także natychmiast odkryją jego zalety, dzięki czemu do minimum skrócą czas wykonywania stylizacji. Gęsta masa jest posłuszna na każdym etapie naszej pracy. Nie poziomuje się, nie spływa na skórki, nie twardnieje jak akryl, dając nam czas do pracy i prawidłowej aplikacji. Bez stresu i pośpiechu możemy pracować na wszystkich paznokciach równocześnie, zarówno na naturalnej płytce, jak i na formie czy tipsie. W trakcie procesu polimeryzacji (utwardzania) klientka nie odczuje nieprzyjemnego pieczenia, co zdarza się przy użyciu żelu. Produkt idealnie się zaciska, co pozwala na uzyskanie perfekcyjnego tunelu. Po utwardzeniu w lampie ilość warstwy dyspersyjnej jest znikoma, dlatego od razu można przejść do piłowania i modelowania właściwego kształtu. Z analizy ankiet przeprowadzonych przez centrum szkoleniowe Victoria Vynn wśród kobiet, które wcześniej nosiły manikiur żelowy lub akrylowy, wynika, że ponad 98 procent z nich pozytywnie ocenia odczucia podczas pierwszej aplikacji akrylożelu, a ponad 95 procent deklaruje, że pozostanie już przy tej formie stylizacji. Wśród zalet, jakie dostrzegły najczęściej, wymieniane są: czas aplikacji, brak pieczenia w lampie, przyjemny zapach liquidu, lekkość i elastyczność stylizacji. Badania zostały przeprowadzone na grupie 100 kobiet.Jego elastyczność i lekkość sprawiają, że klient ma wrażenie naturalnych paznokci, przy zachowaniu pełnej trwałości do kolejnej wizyty w salonie manikiuru. Ceny akrylożeli różnią się w zależności od firmy i pojemności produktu, w większości przypadków są wyższe od cen żelu budującego. Wrażenie wyższych kosztów jest jednak tylko pozorne, ponieważ wydajność produktu i skrócony czas jego aplikacji zapewniają dużą oszczędność czasu, a co za tym idzie – pieniędzy. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko uznać wyższość tego innowacyjnego produktu i powitać akrylożel w naszych salonach manikiuru z otwartymi ramionami.
Anna Rycerz | Coach Victoria Vynn