Koszyk

Rysunek wstępny w stylizacji brwi i PMU

| Autor: Patrycja Bultrowicz

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie narzędzia i techniki są najczęściej używane do stworzenia perfekcyjnego rysunku wstępnego brwi, który jest kluczowy zarówno w stylizacji brwi, jak i makijażu permanentnym,
  • jak krok po kroku przeprowadzić rysunek wstępny, aby uzyskać symetryczny i estetyczny efekt dostosowany do naturalnych rysów twarzy klientki,
  • jakie są różnice w przygotowaniu rysunku dla stylizacji brwi i makijażu permanentnego, oraz dlaczego indywidualne podejście do każdej klientki jest niezbędne dla osiągnięcia optymalnych rezultatów.

    Rysunek wstępny do makijażu permanentnego brwi. Zgodzisz się ze mną, że jest to jeden z ważniejszych etapów całego zabiegu? Odgrywa bardzo ważną rolę, jest kluczem do sukcesu. Nazywany geometrią brwi, architekturą brwi, a wszystko sprowadza się i tak do rysunku wstępnego brwi przed ich wystylizowaniem lub przed makijażem permanentnym. Opiszę swoje sposoby na perfekcyjny rysunek, na wizualizację kształtu dla klientki, którymi pracuję od wielu lat.

    Aktualnie na rynku mamy bardzo dużo produktów i akcesoriów do rysunku wstępnego. Kredki, linijki, suwmiarki, miarki, naklejki, nitka, długopisy; i tak naprawdę wszystko jest dobre, jeśli przynosi nam oczekiwany efekt. Osobiście, jeśli chodzi o rysunek do makijażu permanentnego brwi, to najczęściej sięgam po kredkę, nitkę i miarkę przylepną. W przypadku rysunku do stylizacji brwi używam suwmiarki, nitki i kredki.

    Rysunek wstępny

    Nanosząc pierwsze podstawowe linie, proszę klientkę, aby usiadła i wyprostowała plecy. W pozycji leżącej rysunek będzie wyglądał inaczej niż w siedzącej. Białą nitkę brudzę kredką i przeciągając nią w kierunku do góry, wyznaczam tzw. punkt 0, czyli środek między oczami. Nie sugeruję się nosem, gdyż u każdej klientki nos kieruje się w lewą lub prawą stronę.

    Następnie przyklejam miarkę samoprzylepną i ustalam kolejne punkty, tj. początki brwi, łuki i końcówki. Kolejnym etapem jest wyznaczenie linii poziomych: podstawa brwi, szerokość brwi oraz wysokość łuków. Przy wyznaczaniu tych linii staram się maksymalnie trzymać linii naturalnego włosa. Dwie pierwsze linie przeciągam zabrudzoną nitką przez punkt 0 oraz przez linie wyznaczające początki brwi, wysokość łuków przeciągam nitką przez punkt 0, początki brwi oraz łuki. Pozostaje połączenie ze sobą punktów, aby stworzyć górę i dół brwi.

    Po tak przygotowanym rysunku ściągam już miarkę, a linie, które stworzyły kształt brwi, poprawiam dobrze naostrzoną kredką. Dalej, microbrushem zwilżonym płynem micelarnym podcieram linie, aby była maksymalnie cienka. Zmywam wszystkie niepotrzebne linie. Dochodzimy do momentu, w którym są dwie opcje na rysunek wstępny, który zaprezentuję klientce: tzw. ramka, która powstała z linii wyznaczonych nitką (ten rysunek zostawiam przy stylizacji brwi) lub bardziej precyzyjny rysunek – wypełniony kredką (ten wykonuję przy makijażu permanentnym brwi). Jeśli wybieram opcję z wypełnieniem w środku, to wypełniam w środku rysunek odpowiednim kolorem kredki, rozcieram go delikatnie microbrushem, tworząc lekkość rysunku. Po zakończeniu proszę klientkę, aby usiadła i sprawdzam rysunek, nanoszę ewentualne poprawki. Cała wizualizacja zajmuje mi od 5-15 minut. Nie spieszę się na tym etapie, rysunek to połowa sukcesu!

    To byłoby wszystko, jeśli chodzi o zakres rysunku wstępnego w moim wykonaniu. Pamiętaj, aby zawsze do każdej klientki podchodzić indywidualnie, wykonywać rysunek starannie, a efekt końcowy z pewnością się odwdzięczy.

    Patrycja Bultrowicz

    Certyfikowany Instruktor stylizacji, laminacji brwi i rzęs, trener makijażu permanentnego. Wielokrotna laureatka i jury mistrzostw w branży beauty. Autorka artykułów branżowych. Właścicielka sklepu internetowego „BultrowiczShop” z produktami do stylizacji brwi, rzęs oraz makijażu permanentnego.