Z tego artykułu dowiesz się:
• Na czym polega działanie masażu Tsuboki?
• Jakie są jego zalety i wskazania do wykonania?
• Czym charakteryzuje się praca na meridianach?
• Dlaczego masaż Tsuboki jest skuteczną metodą manualnej terapii anti-aging?
WYJĄTKOWA METODA MANUALNEGO ANTI-AGINGU – W wyniku wieloletniego doświadczenia pracy w świecie różnorodnych technik manualnych pomysłodawczyni – angielskiej specjalistki masażu Anne Parry – powstała technika, która całościowo podchodzi do harmonijnej kondycji człowieka oraz zdrowej i jędrnej skóry twarzy. Na czym polega działanie masażu, jakie są jego zalety i wskazania do wykonania? Anita Bober wyjaśnia.
Twarz ludzka, niczym mapa, dostarcza wielu wizualnych znaków dotyczących zdrowia i urody, jak również objawów czy elementów niejednej choroby. Masaż Tsuboki czerpie inspiracje zarówno z medycyny chińskiej, wiedzy o meridianach, jak i z tradycyjnego japońskiego masażu.
Tsuboki, czyli…
Masaż Tsuboki ma na celu poprawę stanu energetycznego ciała, stymulację i odmłodzenie skóry twarzy, szyi, dekoltu i karku, wpływa na lepsze samopoczucie, wprowadza wewnętrzną harmonię. Podczas zabiegu wykonywana jest praca na powierzchownych mięśniach, jak i na mięśniach głębokich twarzy, szyi oraz dekoltu. Praktyka brytyjskiej pomysłodawczyni na tysiącach klientów potwierdziła również wysoką skuteczność w obszarze działań anti-aging:
– uzyskuje się efekt liftingu twarzy,
– komórki stymulowane są do odnowy, dzięki czemu widoczny jest efekt odmłodzenia skóry,
– widoczny jest efekt wygładzenia skóry, zmarszczek,
– jednocześnie obserwuje się opóźnienie w powstawaniu nowych zmarszczek.
Meridiany
Kluczowe założenie masażu Tsuboki opiera się na zasadach tradycyjnej medycyny chińskiej i teorii meridian. Według niej, by uzyskać prawidłowy poziom energii, stan relaksu, stymulacje komórek do odnowy i regeneracji, muszą zostać odblokowane kanały energetyczne w ciele, czyli meridiany, poprzez które przepływa energia życia, wg tradycji chińskiej określana mianem „Qi”, zaś w japońskiej „Ki”. Masaż Tsuboki za pomocą precyzyjnych technik uciskania konkretnych miejsc na twarzy, szyi i dekolcie oraz karku ma wpływ na swobodny przepływ energii w meridianach. W ciele zlokalizowanych jest 14 meridianów, przedmiotem masażu jest osiem z nich, gdyż tyle przebiega przez twarz:
1. Meridian jelita grubego,
2. Meridian żołądka,
3. Meridian jelita cienkiego,
4. Meridian pęcherza moczowego,
5. Meridian potrójnego ogrzewacza,
6. Meridian pęcherzaz żółciowego,
7. Meridian głównego regulatora tylnego,
8. Meridian główny regulatora przedniego.
Z meridianami ścisły związek mają punkty akupunkturowe (Tsubo) – punkty na powierzchni ciała człowieka (w liczbie około 2000), które mają kontakt z narządami wewnętrznymi i oddziałują na energię Qi (Ki).
Zakończenia nerwowe zlokalizowane w skórze połączone są z organami wewnętrznymi. Pobudzane przez dotyk naszych rąk (najczęściej opuszki palców) podczas masażu – oddziałują na owe narządy i uruchamiają wytwarzanie wielu substancji hormonalnych i chemicznych. Miejsca te mają też charakterystyczne parametry, takie jak: zwiększona pojemność elektryczna, obniżona oporność elektryczna, podwyższona temperatura w stosunku do najbliższego otoczenia.
Warto spróbować
Dlaczego masaż Tsuboki jest wyjątkową metodą manualnej terapii anti-aging? Z pewnością stanowi alternatywę dla powszechnych form kosmetycznego masażu twarzy opartych głównie na płytkim głaskaniu. Powyższy układ technik i sposobów masażu oddziałuje na twarz, jak i całe ciało w kilku aspektach:
– poprawia mikrokrążenie i pomaga w usuwaniu toksyn, zbędnych produktów przemiany materii,
– poprawia napięcie skóry, co wpływa na kształtowanie owalu twarzy,
– wygładza skórę,
– pozwala utrzymać równowagę energetyczną organizmu.
Masaż Tsuboki może stanowić zabieg sam w sobie (czas trwania 30–60 min), jak i doskonale współgra wkomponowany w zabiegi z aktywną pielęgnacją czy z użyciem sprzętów Hi-tech, jako metoda stymulująca i zwiększająca działanie stosowanych preparatów.