Z tego artykułu dowiesz się:
• Jak przygotować płytkę do stylizacji frencz?
• Jak wybrać odpowiedni kształt linii uśmiechu?
• Jak wykonać linię uśmiechy, by ta była perfekcyjna?
Stylizacja frencz – Mimo upływu czasu stylizacja frencz to klasyczna, wciąż szalenie efektowna metoda zdobienia paznokci. Istnieje od lat i jest zawsze modna! Czy to w kolorze, czy jak dawniej połyskująca brokatem, w tysiącach różnych odsłon… od lat króluje na salonach.
Tego typu manikiur pasuje kobietom w każdym wieku i na każdą okazję. Jednak przy swojej pozornej prostocie, należy on do najbardziej skomplikowanych stylizacji. Poprawnie wykonana linia uśmiechu cieszy oko każdej z nas. Aby jednak tak było, biała końcówka musi być OSTRA JAK BRZYTWA!!!! Jak to zrobić…? Postaram się wytłumaczyć w kilku słowach.
Znajdź swój sposób
To dbałość o każdy element, dokładność jest drogą prowadzącą do sukcesu! Tylko wtedy każda z wykonywanych przez nas stylizacji będzie nienaganna! Każda z nas ma swój własny, wypracowany przez lata sposób na idealną linię uśmiechu. Jest wiele technik, jedna z nich polega na wymalowaniu na zbudowanym paznokciu białej końcówki – niektórzy malują pędzelkiem, inni wykałaczką lub sondą, jeszcze inni wykonują frencz konstrukcyjny. Jest wiele sposobów i musisz znaleźć swój własny, który Cię będzie satysfakcjonował i będzie najwygodniejszy. Ja jestem z tej ostatniej grupy i dziś postaram się precyzyjnie opisać kilka ważnych aspektów niełatwej techniki frencza konstrukcyjnego.
Zacznijmy od podstaw
I tak, zaczynając od początku, bardzo kluczowe dla całej stylizacji będzie przygotowanie płytki paznokcia, gwarantuje to nam odpowiednią podstawę do aplikacji masy. Kolejnym etapem jest właściwe podłożenie szablonu pod paznokieć. Jest to bardzo istotne i ogromnie ważne, ponieważ od sposobu podłożenia i przycięcia szablonu będzie zależał efekt finalny naszej pracy. Pamiętajmy również o tym, że prawidłowo i równo rozłożony szkielet oraz równomierne rozprowadzenie warstwy coverowej mają wpływ na efekt finalny. Za pomocą covera – cieniutko – aplikujemy masę na paznokieć. Zaczynając od skórek, kierujemy się w kierunku apexu i kończymy nakładanie masy, formując pożądana linię uśmiechu. Bardzo ważne jest również precyzyjne opracowanie dystalnej części łoża wybudowanej coverem. Pozwala to nam na otrzymanie idealnej, równej, ostrej i jednolitej linii uśmiechu. Kolejnym istotnym elementem jest jakość używanych narzędzi – pędzel o równo układającym się włosiu jest podstawą, a dobrze kryjący gęsty materiał sprawi, że już po aplikacji, a jeszcze przed opiłowaniem, oczekiwany efekt będzie zadowalający – i znacznie skraca czas naszej pracy. Pamiętajmy również o tym, że linia frencz nie powinna zajmować więcej niż 1/3 długości zbudowanego paznokcia. Tylko wtedy stylizacja będzie wykonana prawidłowo, a efekt wizualny nie będzie budził żadnych zastrzeżeń. Innym tajemnym sposobem na dopracowanie linii uśmiechu jest pocieranie jej suchym i czystym pędzelkiem, aby zniwelować ewentualne niedoskonałości. Zróbmy to jednak minimalną liczba ruchów, aby nie „przedobrzyć” żądanego efektu. Ta metoda zapewnia niezwykłą precyzję, ale wymaga także zdecydowania, ponieważ tak namalowaną linię uśmiechu należy szybko utwardzić, by zapobiec jej zalaniu.
Wybierz odpowiedni kształt
Kształt linii uśmiechu dobieramy do kształtu paznokci. Najlepszy efekt estetyczny uzyskamy, dobierając zakrzywienie linii do kształtu, na jaki paznokcie są opiłowane, a nie do naturalnej krzywizny odrostu, której i tak nie widać pod żelem. Do paznokci opiłowanych prosto pasuje tylko lekko zakrzywiona linia, do tych opiłowanych w szpic czy migdał – bardziej wcięta. Przy migdałowych paznokciach możemy pozwolić też sobie na bardziej ekstrawagancką stylizację, jak na przykład linia uśmiechu w kształcie litery V. Warto pamiętać, że dużo łatwiej się maluje linię uśmiechu po przetarciu spodniej warstwy żelu cleanerem. Na matowym żelu będzie nam łatwiej dokonać korekty niż na lepkiej warstwie dyspersyjnej.
Dla uzyskania idealnego efektu frencz manikiuru warto też zwrócić uwagę na kolor żelu podkładowego. Musi on być dobrany do karnacji właścicielki. I tak osobom o chłodnym typie urody poleca się żele w odcieniach różu i perłowe, a ciepłym typom kolorystycznym – rozmaite odcienie beżu.
Co z techniką?
Technika pracy ma ogromny wpływ na finalny efekt końcowy. Pewna ręka – oparta przez cały czas pracy, niesamowita precyzja i wielka cierpliwość to nieodzowne atrybuty każdej stylistki. Pamiętajmy o tym, że nikt się od razu nie urodził cudotwórcą i do linii frencz – linii uśmiechu potrzeba wprawy i ćwiczeń. Życzę wszystkim samych pięknych i perfekcyjnych stylizacji!