Koszyk

Koszty (nie)oczywiste

| Autor: Michał Łenczyński

Z artykułu dowiesz się:

  • jakie są typowe wydatki w działalności gospodarczej,
  • jak uniknąć nie podejrzliwych kosztów,
  • o kosztach 'humorystycznych’.

Przyjemną częścią naszego beauty biznesu są zabiegi. Czujemy radość, gdy salon odwiedzi nasza ulubiona klientka. Jej serdeczny uśmiech, gdy wyjdzie znów zadowolona z efektów, dodaje nam skrzydeł. Mniej przyjemną częścią beauty biznesu jest jednak sterta papierów, z którą pozostajemy na koniec miesiąca. I obowiązek, by się z tego wszystkiego rozliczyć.

Niekiedy jak na wyrok czekamy na e-mail od księgowych o wysokości podatku dochodowego i ZUS-u za ubiegający miesiąc. Ta kara za ciężką pracę jest tym wyższa, im ciężej pracujemy. Niejako z pomocą przychodzą koszty, które ponosimy, a które udokumentowaliśmy fakturami i zakwalifikowaliśmy zgodnie z prawem jako koszt podatkowy.

Wykluczono wydatki takie jak:

  • nabycia gruntu,
  • mandatu karnego,
  • Twojej własnej pracy.

W największym uproszczeniu, kosztem podatkowym może być więc prawie każdy wydatek, który ponosimy

Pozostało 90% tekstu do przeczytania

This post is only available to members.

Michał Łenczyński

Człowiek Roku Branży Beauty, Osobowość Roku Biznesu Beauty, najpopularniejszy w kraju branżowy ekspert stale goszczący w 200 polskich i międzynarodowych mediach. Założyciel i lider Beauty Razem. Trener charyzmy, marki osobistej, relacji i biznesu. Związany z Branżą od 40 lat, w tym ponad 20 jako szef salonu i akademii. Zapobiegł trzeciemu lockdownowi branży, wynegocjował 1.000.000.000 zł wsparcia finansowego, współtworzył wytyczne sanitarne i pilotował z ramienia branży ostateczne zniesienie restrykcji Covid w salonach. Pomysłodawca akcji Beauty dla Ukrainy.