Koszyk

Łączenie technologii w modelowaniu sylwetki

| Autor: Sabina Skupień - Roch

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie nowoczesne technologie znajdują zastosowanie w zabiegach ujędrniających,
  • jakie metody walki z tłuszczem pozwalają je zastosować,
  • w jaki sposób można efektywnie połączyć ze sobą określone rodzaje zabiegów.

Współczesna technologia hi-tech nieustannie zmienia nasze spojrzenie na zdrowie i urodę. Coraz częściej, by osiągnąć jak najlepsze rezultaty, świadczymy usługi, w których integrujemy innowacyjne rozwiązania technologiczne z tradycyjnymi praktykami zdrowotnymi. Jednym z obszarów, gdzie ta symbioza staje się szczególnie fascynująca, jest terapia ujędrniająca.

Łączenie różnych zaawansowanych technologii przynosi świeże spojrzenie na kwestię modelowania sylwetki i dbania o odpowiedni poziom jej ujędrnienia. Przyjrzymy się bliżej temu dynamicznemu trendowi i zobaczmy, w jaki sposób można wykorzystać integrację w terapiach ujędrniających.

Fala radiowa 448 kHz + RF mikroigłowy

 

Radiofrekwencja to promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych. Urządzenia wykorzystujące monopolarną falę radiową o częstotliwości 448 kHz są coraz częściej stosowane w kosmetologii. Pozwalają ujędrnić i wygładzić skórę oraz dotrzeć do uporczywego tłuszczu trzewnego.

Podczas zabiegu przenoszenie energii realizowane jest za pomocą dwóch rodzajów elektrod: pojemnościowych CAP i rezystywnych RES. Elektrody pojemnościowe przeznaczone są do terapii tkanek znajdujących się na niewielkiej głębokości. Elektrody rezystywne wykorzystywane są do traktowania tkanek głęboko położonych, m.in. tłuszczu trzewnego. Efektem działania terapii TECAR jest pobudzenie mikrocyrkulacji, rozszerzenie naczyń krwionośnych (lepsze dotlenienie i zaopatrzenie w substancje odżywcze komórek, szybszy metabolizm).

 

Warto rozpocząć terapię wykorzystującą tę technologię, wykonując zabiegi dwa razy w tygodniu, do momentu osiągnięcia wizualnych efektów wyszczuplenia i utraty kilogramów. Na koniec serii dobrze jest wykonać zabiegi z użyciem RF mikroigłowej, aby spotęgować efekt ujędrniania.

RF mikroigłowa jest połączeniem dwóch technologii: fali radiowej i mikronakłuwania. Podczas wykonywania zabiegu mikroigły wprowadzane są pod skórę na odpowiednią głębokość, gdzie emitują fale radiowe, które nagrzewają warstwy skóry. Do zabiegu wykorzystuje się odpowiednie kartridże, które różnią się między sobą liczbą igieł oraz możliwością pracy igłami izolowanymi i nieizolowanymi.

Igły nieizolowane podają energię RF na całej swej długości i umożliwiają jednoczesne działanie w stosunku do wszystkich warstw skóry. Natomiast igły izolowane zapewniają efekt termiczny wyłącznie na końcówkach. Podczas zabiegu w skórze zachodzi intensywna stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. W efekcie poprawia to napięcie i elastyczność skóry, a także niweluje widoczność blizn i rozstępów. Poprawia się mikrokrążenie, które stymuluje krążenie krwi i limfy, doprowadzając do lepszego odżywienia i dotlenienia tkanek.

 

Endermologia + EMS

 

Celem zabiegów z wykorzystaniem podciśnienia i rolek jest zassanie oraz dokładne rozmasowanie skóry. Wykonywanie odpowiednich ruchów ma na celu przyspieszenie rozbicia komórek tłuszczowych, metabolizmu oraz krążenia, a także pozbycie się nadmiaru wody z organizmu. Platformy do modelowania są często wyposażone dodatkowo w radiofrekwencję oraz światło podczerwone IR, dzięki temu efekt wygładzenia i ujędrnienia jest zdecydowanie szybciej zauważalny. Zabiegi są relaksujące, odprężające, w odczuciach przypominające intensywny masaż, któremu towarzyszy komfortowe wrażenie ciepła.

Bezpośrednim jego efektem jest uaktywnienie układu żylnego i limfatycznego. Poprawia się przepływ limfy, zmniejsza się natomiast poziom wody nagromadzonej w organizmie – a co za tym idzie, także opuchnięcie tkanek, w wyniku czego ciało staje się zrelaksowane. Zabiegi endermologii warto wykonywać regularnie dwa razy w tygodniu, pamiętając o całej serii zabiegowej, która powinna wynosić od pięciu do dziesięciu zabiegów.

 

Technologia wykorzystująca skoncentrowaną falę elektromagnetyczną polega na wywołaniu skurczów mięśni intensywniejszych niż fizjologiczne (np. ćwiczenia na siłowni) i utrzymaniu ich dłużej. Celem zabiegów jest wymuszenie efektywnej pracy, wzmocnienie i wyrzeźbienie mięśni oraz wykorzystanie dużych zasobów energetycznych organizmu na likwidację lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Mięśnie, wykonując intensywną pracę, wysyłają do mózgu informację, że potrzebna jest ekstremalnie duża ilość energii, która musi być uwolniona z najbliżej położonych komórek tłuszczowych. Dzieje się tak za sprawą zwiększonego przepływu krwi, w wyniku czego dochodzi do nagromadzenia wolnych kwasów tłuszczowych i w konsekwencji rozbicia komórek tłuszczowych.

Zabieg na jedną partię ciała powinien trwać od 20 do 30 minut. Podczas pojedynczej wizyty można maksymalnie opracować dwie partie ciała (1 godz. podpięcia do EMS). Seria zabiegowa to 4‒8 zabiegów. Zabiegi warto stosować na zmianę z endermologią, co nie tylko wymodeluje ciało, ale także w bardzo krótkim czasie wyrzeźbi mięśnie.

Celem zabiegów z wykorzystaniem podciśnienia i rolek jest zassanie oraz dokładne rozmasowanie skóry.

Fala uderzeniowa + rolki

 

Fala uderzeniowa wykorzystuje fale dźwiękowe do zabiegów modelujących ciało i rozbijających duże depozyty tłuszczu. Podczas zabiegu oddziałuje na adipocyty i tkankę łączną, powodując ich intensywne rozbijanie i zwiększenie jędrności skóry. Jest to jedna z najskuteczniejszych obecnie metod walki z cellulitem oraz zbitą tkanką tłuszczową.

Fala uderzeniowa oddziałuje na adipocyty i tkankę łączną, powodując ich intensywne rozbijanie i zwiększenie jędrności skóry. Jest to jedna z najskuteczniejszych obecnie metod walki z cellulitem oraz zbitą tkanką tłuszczową.

Dodatkowo fala akustyczna pobudza układ naczyniowy do prawidłowego działania i drenuje nagromadzone płyny. Gwałtowne zmiany ciśnienia, wywołane uderzeniami fali, prowadzą do rozbijania i rozpuszczania złogów wapniowych w tkankach, stymulują przekaźnictwo komórkowe oraz korzystnie wpływają na regenerację naczyń krwionośnych. Rozbicie zwłóknień przyczynia się do wzmocnienia procesów neokolagenezy i waskularyzacji, poprawy funkcjonowania i udrożnienia układu limfatycznego, zmniejszenia obrzęków i eliminacji złogów, lepszego ukrwienia i odżywienia tkanek oraz poprawy metabolizmu. 

Pełna seria zabiegowa wynosi 5‒8 zabiegów w odstępach 3‒4 dni. Warto bezpośrednio po zabiegu lub pomiędzy nimi wprowadzić także zabiegi wykorzystujące technologię masażu mikrowibracyjnego, polegającego na mechanicznym masażu tkanek za pomocą obrotowych rolek. Wybrana partia ciała jest intensywnie masowana oraz poddawana działaniu kompresji i wibracji, pobudzając w ten sposób receptory reagujące na dotyk, nacisk i wibracje, które w odpowiedzi na bodźce uruchamiają wiele dobroczynnych procesów i przyspieszają efekty zabiegowe.

 

Łączenie technologii hi-tech w kosmetologii pozwala na personalizację zabiegów oraz zwiększenie ich efektywności. Stanowi przełomowy krok w dziedzinie ujędrniania i pielęgnacji skóry, a także podnosi jakość świadczonych usług.

Sabina Skupień-Roch

Trener marki Attre.eu, od 2010 r. licencjonowany kosmetolog, absolwentka szkoły podyplomowej z zakresu nowoczesnej kosmetologii w medycynie estetycznej. Specjalizuje się w kosmetologii aparaturowej. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy kosmetologa zdobyte w Instytucie Kosmetologii i Laseroterapii oraz w prowadzeniu własnego gabinetu. Autorka artykułów publikowanych na łamach prasy branżowej, prelegentka kongresów, wykładów i pokazów technologii. Nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności. Kieruje się zasadą: „Pasja rodzi profesjonalizm. Profesjonalizm to jakość wykonywanych usług.”

www.attre.eu