Koszyk

Makijaż panny młodej cz.1

Subtelny czy wyrazisty? Jaki powinien być? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Profesjonalista musi wziąć pod uwagę szereg aspektów – typ urody, kondycję skóry, temperament klientki, jej osobiste preferencje – i w umiejętny sposób zgrać je z obowiązującymi trendami. Przedstawiamy Wam propozycję, która idealnie współgra z delikatnymi typami urody.

Luminous youth

Krok 1 Do nawilżenia skóry użyto uniwersalnej bazy pod makijaż.  Zastosowano kamuflaż wymieszany z bazą – rozcieńczalnik do podkładu pozwolił uzyskać jednolitą, gładką skórę.  Podkład rozświetlający w odcieniu złocistego beżu został naniesiony na kości policzkowe, odrobinę zastosowano także pod łukiem brwiowym, na podbródku, łuku Kupidyna oraz grzbiecie nosa. Podkład do twarzy HD rozświetlił skórę.  Wodoodporny krem do ust i policzków w tonacji dzikiej róży został wklepany w „jabłuszka” i roztarty wzdłuż kości policzkowej, natomiast odcień pastelowego różu  zastosowano do wykonturowania policzków.

Krok 2 Wodoodporny eyeliner w kremie stanowi trwałą bazę pod makijaż oczu. Został zaaplikowany na całą powiekę oraz pod dolną linią rzęs. Cień do powiek w kolorze naturalnym został naniesiony na powiekę oraz w jej załamaniu. Następnie zaaplikowano cień w tonacji różowo brązowej w załamaniu powieki i na dolnej powiece, co pozwoliło uzyskać bardziej wyraziste spojrzenie.

Krok 3 Miękko zblendowany cień prasowany do powiek w kolorze ciemnej czekolady zaakcentował zewnętrzne kąciki oczu wraz z dolną częścią powieki. W tym samym miejscu i tuż przy rzęsach dodano cień o odrobinę jaśniejszej tonacji brązu, co nadało głębi makijażowi. Pojedyncze kępki rzęs w rozmiarze Small zostały naklejone ze zwróceniem szczególnej uwagi na zewnętrzne kąciki oczu. Czarna mascara posłużyła do podkreślenia rzęs. Za pomocą wodoodpornego eyelinera w kremie w odcieniu kakao namalowano przedłużoną na zewnątrz kreskę wzdłuż rzęs.

 
Krok 4
Kluczowe są tu naturalne brwi. Zastosowano jedynie odrobinę pudru do stylizacji brwi w dwóch harmonizujących odcieniach, aby delikatnie podkreślić ich kształt. Jaśniejszy puder naniesiono u nasady i na końcu linii brwi, natomiast odcieniem ciemniejszym zaznaczono ich środek, aby osiągnąć trójwymiarowy efekt. Kompaktowy kolorowy puder rozświetlający zapewnił subtelny blask policzkom i rozświetlił wewnętrzne kąciki oczu.
 
 
Krok 5 Na usta nałożono pielęgnacyjną pomadkę do ust. Naturalny makijaż ust to  efekt zaznaczenia konturu i wypełnienia całych ust kredką. Trwała matowa szminka w płynie zagwarantowała dodatek koloru. Po jej wyschnięciu zmieszano i nałożono oszczędnie połyskujący błyszczyk do ust w dwóch odcieniach dopasowanych do tonacji cieni do powiek. Ostatni krok to aplikacja kompaktowego kolorowego pudru rozświetlającego na kości policzkowe.
 
 
  
Dla marki KRYOLAN: Makijaż: PAUL JAMES MERCHANT Fotograf: JAYESH PANKHANIA Włosy: SDB HAIR TEAM Stylizacja: JOEY BEVAN