Koszyk

Terapie łączone w zabiegach dla cery naczyniowej

| Autor: Patrycja Marciniak

Z tego artykułu dowiesz się:

  • o cerze naczyniowej,
  • o podejściu holistycznym,
  • o terapii skór naczyniowych.

Wygląd skóry twarzy jest jednym z elementów, na który składa się wizerunek człowieka. Jej stan często warunkuje jakość życia zarówno zawodowego jak i prywatnego. Ma również ogromny wpływ na stan psychiczny. Kanon nieskazitelnej skóry, panujący w social mediach, często powoduje wycofanie z życia społecznego, brak pewności siebie, niską samoocenę u osób, które borykają się z jej niedoskonałościami.

Cera naczyniowa jest nie tylko problemem estetycznym ale również zdrowotnym dla skóry. Brak należytej dbałości o skórę z tym problemem może nieść za sobą poważne konsekwencje dla krążenia kapilarnego i samej skóry. Problem nadmiernego rumienia dotyczy w dużej mierze kobiet pomiędzy 30, a 50 rokiem życia i jest coraz bardzo powszechny. Brak prawidłowej pielęgnacji, zarówno gabinetowej jak i domowej może prowadzić do poważnych konsekwencji, w tym, rozwoju trądziku różowatego (Rosacea).

Cera naczyniowa reaguje dość szybko na bodźcie zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne, przy czym rumień może być stały lub czasowy. Można zauważyć, że problem cery naczyniowej często powiązany jest ze skórą suchą, cienką oraz I i II fototypem wg skali Sitzpatrica, co powoduje, że problem jest jeszcze bardziej widoczny. Również dość ekspresyjnie reaguje na bodźcie sfery emocjonalnej i stan psychiczny, jest to związane z relacjami, które zachodzą w układach hormonalnym, nerwowym i immunologicznym. Bezpośredni wpływ

Pozostało 79% tekstu do przeczytania

This post is only available to members.

Patrycja Marciniak

Z wykształcenia Kosmetolog i Trener, obecnie wykładowca WSIiZ w Warszawie. Pasjonuje się holistycznym podejściem do profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Uważa, że połączenie manualnych technik relaksacji z preparatami chemicznymi, przy zastosowaniu urządzeń high tech daje efekty, porównywalne z zabiegami medycyny estetycznej.