Koszyk
Trudna miłość

Trudna miłość

| Autor: Magdalena Myśliwiec

Z tego artykułu dowiesz się:

• Jak wykonać krok po kroku stylizację french?

• Jak wykonać symetryczne „wąsy”?

• Jakimi technikami można operować?

Technika wykonania frencha ‒ Jedni kochają tzw. manikiur francuski, inni go nienawidzą. Co sprawia, że informacja od klienta, że chciałby mieć wykonaną taką stylizację, powoduje nerwy i niechęć? Najczęstszym powodem jest to, że wiele stylistek ma po prostu problem z jego wykonaniem ‒ nie znalazły na niego sposobu, nie odbyły odpowiedniego szkolenia lub (co też bardzo ważne) nie znalazły idealnych produktów, by wykonać go tak, aby efekt był zadowalający .

Czy chcesz się dowiedzieć, jak wykonać stylizację french tak, by zachwyciła Twoją klientkę? Ten artykuł Ci w tym pomoże i wskaże drogę.


Zacznijmy od produktów

Na rynku mamy wiele żeli, które można wykorzystać w technice frencha.
Niezawodne covery ‒ dzięki którym nie tylko wydłużymy krótkie, naturalne łożysko, ale także zakryjemy niedoskonałości, dając wrażenie idealnej płytki. Białe żele budujące to sposób na śnieżnobiałą końcówkę french w tradycyjnym stylu.

Możemy także stworzyć końcówkę w bardziej szalonej odsłonie, wykorzystując kolorowe żele, brokaty i wszelkiego rodzaju błyskotki dostępne w naszych zbiorach.

Technika pracy

Mamy też różne techniki, które możemy wykorzystać, by wykonać idealną stylizację.

French konstrukcyjny ‒ w przypadku frencha konstrukcyjnego możemy wykonać wersję bez ściany, poprzez dopychanie bieli do covera, oraz wersję ze ścianą, którą możemy opiłować w perfekcyjny sposób. Następnie tworzymy końcówkę w jednej z wersji: tradycyjnej, czyli białej,  kolorowej z wykorzystaniem różnych kolorowych żeli czy hybryd, w wersji Bling, czyli z dodatkiem świecidełek, brokatów itp. oraz w wersji Fantasy, gdzie wykorzystać można zarówno 3D, jak i własne, autorskie pomysły.

French malowany ‒ tworzymy na już opracowanym paznokciu, gotowym do nabłyszczenia. Wybranym paint gelem malujemy końcówkę french, po czym utwardzamy i nabłyszczamy. Do malowanej wersji można także użyć hybryd, jednak warto zwrócić uwagę, żeby produkt dobrze krył przy cienkiej warstwie. Ważne jest także wykończenie. Topem należy nabłyszczyć paznokieć tak, by wyrównać uskok i by linia światła była idealnie prosta.

Wąsy

Ważnym aspektem są także „wąsy”, które tworzymy przy stylizacji french ‒ muszą być na tym samym poziomie. W tym celu można wspomóc się liniami pomocniczymi zaznaczonymi na bocznych wałach, pamiętajmy też, by wyznaczyć symetrię, co pomoże w wytyczeniu tego samego łuku linii uśmiechu. (rys. 1 i 2)

Mówi się, że dobry stylista wykona stylizację french bez problemu, warto więc poznać różne techniki i ćwiczyć, by klienci wychodzili z pięknymi uśmiechami zarówno na twarzy, jak i na paznokciach.

Magdalena Myśliwiec

Właścicielka Centrum Szkoleniowego Master Academy w Tychach od 2010 r. Założycielka Pierwszej Rocznej Akademii Paznokci w Tychach w 2018 r. Wielokrotna laureatka mistrzostw w Polsce i za granicą. Instruktor Noriko Nails.