Koszyk

W każdym profesjonalnym salonie korekta paznokci to absolutna podstawa

| Autor: Maria Madera

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym jest korekta paznokci i dlaczego jest niezbędna,
  • Jak naprawić uszkodzone paznokcie i korygować ich kształt,
  • Jak unikać błędów w stylizacji paznokci.

Paznokcie do poprawki

W każdym profesjonalnym salonie korekta paznokci to absolutna podstawa. Klientki pragną pięknie wystylizowanych paznokci z wąskimi, smukłymi bokami, które do złudzenia przypominają te naturalne.

Korekta paznokci to nieodzowny element profesjonalnej stylizacji, który polega na odnowieniu i poprawie ich wyglądu. Celem korekty jest nie tylko estetyka, ale również dbałość o bezpieczeństwo naturalnych paznokci. W trakcie korekty uzupełniamy odrost, poprawiamy kształt paznokci oraz usuwamy wszelkie uszkodzenia, odpryski czy nierówności.

Problemy, które rozwiąże korekta

  • Opadające paznokcie – Bez korekty paznokcie mogą zacząć opadać, co nie tylko wygląda źle, ale może też prowadzić do poważniejszych ich uszkodzeń. U 90 proc. osób paznokcie wskazujące rosną w dół.

Korekta zapobiega efektowi dźwigni, utrzymując paznokcie w odpowiedniej pozycji.

  • Paznokcie rosnące w górę – Czasem paznokcie mogą rosnąć w niepożądanym kierunku, tworząc nieestetyczny efekt i powodując dyskomfort. Możemy łatwo skorygować ten problem, nadając paznokciom właściwy kierunek wzrostu.
  • Uszczerbiony paznokieć – Nawet drobne uszkodzenia mogą wpływać na wygląd i funkcjonalność paznokci. Możemy wykonać naprawę wszelkich uszkodzeń, takich jak odpryski czy pęknięcia, zapewniając, że paznokcie będą zawsze w doskonałej kondycji.

Aspekty estetyczne korekty

  • Wygląd krawędzi: krawędzie muszą być przedłużeniem naturalnej płytki, ewentualnie iść delikatnie w dół w zależności od jej kształtu.
  • Tunel: patrząc od wolnego brzegu na wprost, paznokieć powinien mieć idealny tunel, czyli każda krawędź powinna być sobie równa.
  • Paznokieć z góry: krawędzie i boki powinny być równe i symetryczne.

Korekta paznokcia skierowanego w dół

Paznokcie opadające w dół często wyglądają nieestetycznie i mogą zaburzać ogólny wygląd dłoni, mogą powodować dyskomfort, a nawet ból, szczególnie podczas codziennych czynności. Są też bardziej podatne na złamania i inne uszkodzenia.

Jak skorygować paznokieć skierowany w dół?

Opiłowanie: delikatnie opiłuj powierzchnię paznokcia, aby zminimalizować jego opadanie. Ważne, żeby robić to ostrożnie, nie usuwając zbyt dużo materiału. Najlepiej usuń materiał z naturalnej płytki, a na wolnym brzegu zostaw, ponieważ i tak usuniesz go później od spodu.

Uzupełnienie żelem lub akrylożelem: nałóż warstwę żelu lub akrylożelu, aby podnieść paznokieć i nadać mu odpowiedni kształt. Skup się na budowaniu końcówki, dzięki której paznokieć będzie podniesiony, następnie uzupełnij całość żelem.

Uszkodzenia mechaniczne

Każda z nas zna ten moment paniki, gdy paznokieć ulegnie uszkodzeniu. Na szczęście mamy na to rozwiązanie – akrylożel! To prawdziwy wybawca w sytuacjach, gdy klientka pojawia się z ułamanym paznokciem. Akrylożel to połączenie najlepszych cech akrylu i żelu – jest trwały, a jednocześnie elastyczny i łatwy do modelowania.

Jak naprawić paznokieć akrylożelem? 

  • Aplikacja akrylożelu: nałóż odpowiednią ilość produktu na uszkodzoną część paznokcia. Pamiętaj, akrylożel jest gęsty i plastyczny, więc łatwo go modelować. Możesz rozprowadzić go pędzlem, jednak ja preferuję zwykły bambusowy patyczek. Akrylożel łączy w sobie trwałość akrylu i elastyczność żelu, co czyni go idealnym do naprawy paznokci. Jest łatwy w aplikacji, nie ścieka i świetnie trzyma się płytki paznokcia. Dzięki niemu można szybko i skutecznie naprawić nawet poważne uszkodzenia, bez ryzyka dalszych problemów. Akrylożel przyda się również do konstrukcji boków – szybko zrobisz z migdała kwadrat!

Najczęstsze błędy

Źle dobrane produkty – skąd możemy wiedzieć, jaki produkt będzie odpowiedni do uzupełnienia i wykonania korekty?Sprawdź elastyczność swojego produktu!

  • Wystarczy, że weźmiesz formę do paznokci i na śliskiej powierzchni rozprowadzisz kilka swoich polimerów. Proponuję trochę grubiej i szerzej, aby móc później go wygiąć.

Koniecznie wykonaj to doświadczenie w rękawiczkach, aby nie doszło do poparzenia, a po utwardzeniu warstwę lepką przetrzyj alkoholem.

  • Teraz już wiesz, z jakim produktem masz do czynienia. Zobacz, w jakim stopniu się wygina. Produkt, który zwija się dosłownie w rulon, nie będzie w stanie utwardzić konstrukcji paznokcia przy korekcie. Konstrukcja będzie słaba i miękka.

Idealnym produktem będzie akrylożel bądź żel, który się wygina delikatnie, a nawet wcale. W ten sposób stworzysz trwałą konstrukcję.

  • Natomiast jeśli musimy pokryć uszczerbki w stylizacji – oceń, dlaczego one powstały? Może opuszka wypycha materiał z wałów bocznych? W tej sytuacji elastyczność 2 stopnia, czyli delikatnie wyginający się materiał, świetnie się sprawdzi. Z kolei za twardy materiał może pęknąć.

Jeśli uszczerbek jest urazem mechanicznym, spokojnie możesz użyć każdej elastyczności.

Niewłaściwe przygotowanie płytki paznokciaPrzykładaj szczególną uwagę do przygotowania płytki. Użyj odpowiednich preparatów do odtłuszczania. Musisz także dokładnie zmatowić płytkę, aby zapewnić lepszą przyczepność materiału. Jeśli nakładasz akrylożel – pamiętaj, by zrobić pod niego wcierkę z bazy, unikniesz wówczas odprysków. Akrylożel to suchy produkt, zatem bez bazy może zdarzyć się zapowietrzenie bądź odprysk.

Brak prawidłowego opiłowaniaOpiłowanie jest kluczowe dla uzyskania pożądanego kształtu. Czy masz swój schemat piłowania?Pamiętaj, by wyfrezować materiał od spodu, jak również w wałach bocznych. Często właśnie w tych ostatnich pojawiają się uskoki – zwróć na to uwagę.

Niewłaściwe modelowanie paznokciaSkup się na budowaniu odpowiedniej struktury paznokcia. Modeluj paznokieć, aby stworzyć łagodną krzywiznę i unikać efektu dźwigni. Regularnie sprawdzaj kształt podczas pracy, tak aby uzyskać jego naturalny wygląd. Zawsze kontroluj kształt z profilu.Pozbądź się nawyku piłowania na kurzy pazur (schodząca w dół końcówka).

                                                               

Przepiłowane krawędzie bocznePamiętaj, że w wyglądzie profilowym paznokcia linie boczne muszą być przedłużeniem naturalnych paznokci.

Dzięki unikaniu tych typowych błędów i stosowaniu się do wskazówek, możesz podnieść jakość swoich usług i zapewnić klientkom piękne, trwałe paznokcie, z których będą dumne. U 90 proc. osób paznokcie wskazujące rosną w dół.