Z tego artykułu dowiesz się:
• Jak skomponować zabiegi na twarz, szyję i dekolt oraz wyjątkowy zabieg dla stóp w duchu multisesnorycznej pielęgnacji?
• Na jakie składniki warto zwrócić uwagę planując zimowe menu zabiegowe?
• Czym są synbiotyki?
Sezon zimowy to pora na relaksujące rytuały pielęgnacyjne oparte na zaawansowanych technikach manualnych, zabiegach ciepłoleczniczych i biodostępnych składnikach aktywnych. O tej porze roku nasi klienci docenią szczególnie moc aromaterapii, masażu i multisensorycznej pielęgnacji. Oto dwa przykłady idealnych zabiegów na zimę.
Rytuał pielęgnacyjny na stopy
1. Kąpiel ziołowa Rytuał rozpoczynamy od ciepłej kąpieli stóp w naparze z ziół. Możemy zastosować mieszanki roślin dostępne w sklepach zielarskich. Podczas zabiegu dla wzmocnienia efektu podajmy klientce herbatę z jednym z zastosowanych ziół.
2. Peeling Wykonujemy na stopy peeling ziarnisty na bazie naturalnych olejów i drobinek ściernych – soli leczniczej, cukru trzcinowego lub zmielonych elementów (muszle, otręby, łupiny orzecha).
3. Masaż z elementami refleksologii Wykonujemy na stopach i łydkach masaż na bazie kremu z zawartością miodu. Podczas zabiegu zastosujmy elementy refleksologii – dzięki temu zabieg będzie miał właściwości prozdrowotne.
4. Maska – skarpetki nawilżające Na stopy wkładamy skarpetki nawilżające, zawierające w składzie wyciągi roślinne, masło shea i witaminy. Po ok. 20 minutach zdejmujemy skarpetki i wmasowujemy pozostałości preparatu w skórę.
5. Serum ochronne Na stopy aplikujemy serum ochronne z substancjami powlekającymi – ekstraktem z lipy i prawoślazu, na płytkę paznokciową preparat z colostrum.
Detoksykujący zabieg na twarz, szyję, dekolt
1. Demakijaż Na skórę aplikujemy preparat do demakijażu. Zmywamy go za pomocą ciepłego kompresu nasączonego naparem z rumianku.
2. Peeling kawitacyjny z hydrolatem Wykonujemy złuszczanie naskórka za pomocą ultradźwięków. Zamiast wody stosujemy hydrolat o działaniu oczyszczającym (rozmarynowy, lawendowy, z szałwii lekarskiej, z czystka ladanowego), przeciwstarzeniowym (różany, neroli, z kocanki, z drzewa oliwkowego), łagodzącym (oczarowy, z melisy lekarskiej, bławatkowy, z zielonej herbaty).
3. Masaż z elementami akupresury Wykonujemy długi, relaksujący masaż na oleju lnianym. Rozpoczynamy go od masażu głowy, uszu i barków. Następnie płynnie przechodzimy do klasycznego masażu twarzy. Podczas ugniatania wprowadzamy elementy akupresury – masażu uciskowego.
4. Maska okluzyjna Na koniec aplikujemy maskę o działaniu okluzyjnym, zwiększa ona penetrację substancji aktywnych w głąb skóry. W zależności od rodzaju cery wybierzmy maskę parafinową lub termomodelującą (skóra sucha, dojrzała), algi mikronizowane lub borowinę (skóra tłusta, mieszana). W przypadku skóry wrażliwej/naczynkowej/problematycznej najlepszym rozwiązaniem będzie hipoalergiczny alginat plastyczny.
5. Krem ochronny Na zakończenie zabiegu zaaplikujmy krem chroniący skórę przed czynnikami środowiskowymi. Preparat powinien zawierać wysokie filtry przeciwsłoneczne UVA/UVB i substancje antyrodnikowe.
6. Pielęgnacja domowa – krem z wyciągami roślinnymi i synbiotykami. Krem do pielęgnacji domowej powinien zawierać probiotyki, które tworzą ochronną mikroflorę oraz prebiotyki, czyli substancje stymulujące prawidłowy wzrost mikroflory. Probiotyki i prebiotyki mogą być stosowane razem w jednym preparacie i takie połączenie nazywa się synbiotykiem. W kremie do pielęgnacji domowej powinny znaleźć się W kremie do pielęgnacji domowej powinny znaleźć się również indywidualnie dobrane do potrzeb skóry wyciągi roślinne.