Koszyk

Pędzle bez tajemnic cz. 5

| Autor: Magdalena Majkrzak

#5 Pędzle do akrylu Metoda akrylowa charakteryzuje się specyficznym sposobem aplikacji produktu, poprzez mieszanie płynu (monomeru) z proszkiem (polimerem) i jego ugniatanie. Aby aplikacja ta nie była męcząca, potrzebujesz pędzla z dość sztywnym włosiem. Jak już się zapewne domyślasz, najlepsze do tego celu jest włosie naturalne. Oprócz rodzaju, ważny jest również kształt oraz ilość włosia.

Włosie (rodzaj, kształt):

Jeżeli masz zamiar budować paznokcie akrylowe, zwróć uwagę, aby Twój pędzel miał pękaty brzuszek. Posłuży on jako „magazynek” na liquid, dzięki czemu stworzysz porcję produktu wystarczającą do wybudowania całego paznokcia. Czubek pędzla akrylowego według mnie powinien po wytarciu go o ręcznik papierowy składać się w ładny czubek ( przydatny podczas „podcinania” linii uśmiechu przy frenchu konstrukcyjnym), natomiast podczas standardowej pracy powinien on tworzyć płaski oval, co znacznie ułatwi precyzyjne nakładanie produktu w okolicy skórek. Jak wiadomo, metoda akrylowa służy również do zdobień. Powstały do nich specjalne pędzle typu „koci język”. Nie mają one co prawda bardzo pękatego brzuszka, ale ten, kto akrylem zdobił choć raz, wie, że w wypadku akrylowego nail art’u ( w szczególności 3D ) nie potrzeba nam dużej porcji monomeru.

 

Rękojeść:

Jak w wypadku wszystkich innych pędzli, te akrylowe występują z różnymi rodzajami rękojeści: od tych plastikowych po metalowe. Najważniejsze jest to, aby nie dopuścić do zaschnięcia kolejnych porcji monomeru lub gotowej masy na rękojeści- prowadzi to do oklejenia jej i w efekcie niszczenia się rączki. Cena: Ceny pędzli do metody akrylowej oscylują od kilkunastu, do nawet kilkuset złotych.

Magdalena Majkrzak

Kreator marki Naaily, edukator i stylista paznokci z 16 letnim doświadczeniem.