Koszyk

Polygel – czas na rewolucję

| Autor: Aleksandra Thrun
W momencie, gdy się wydawało, że w świecie paznokci wymyślono już wszystko, nagle się okazało, że na rynku pojawił się polygel. W niniejszym artykule przybliżmy ten zyskujący na popularności produkt.
Polygel to system, który pozwala na wykonanie niewiarygodnie lekkich i wytrzymałych paznokci. Sam materiał jest połączeniem najlepszych cech systemu akrylowego i żelowego – w efekcie otrzymujemy niezwykle stabilny produkt, który z całą pewnością połączy zarówno zwolenników żelu, jak i akrylu!
 
Żel i akryl w jednym
Polygel łączy wszystko to, co najlepsze z obydwu systemów. Utwardza się w lampie, ale nie spływa z paznokcia. Nie poziomuje się, dlatego śmiało można nałożyć go na wszystkie dziesięć paznokci jednocześnie. Możemy nim pracować tak długo, jak chcemy, a polimeryzacja zachodzi dopiero po włożeniu dłoni do lampy. Polygel utwardza się w lampie LED bądź UV. Nie jest wrażliwy na temperaturę otoczenia. Wysoka temperatura w pomieszczeniu nie ma na niego wpływu i co najważniejsze – po włożeniu do lampy nie powoduje pieczenia! Niezależnie od tego, jaką ilość materiału nałożymy, nie poczujemy nagłego uderzenia ciepła, co może zdarzyć się przy tradycyjnych żelach.
 
  Produkt doskonale się formuje i nie pozostawia lepkiej warstwy po utwardzeniu – dlatego można go piłować od razu po wyjęciu z lampy.
 
Metoda pracy
Praca systemem polygel przypomina nieco pracę systemem akrylowym – materiał lekko dociskamy i przesuwamy tak, by znajdował się pod pędzlem. W celu swobodnego rozprowadzenia produktu potrzebujemy specjalnego płynu, który sprawia, że polygel nie klei się do pędzla. Łagodny zapach melona pozwala na pracę nawet w najbardziej restrykcyjnych salonach, gdzie od tej pory będzie można w łatwy i przyjemny sposób proponować usługi przedłużania na najwyższym poziomie. Wyjątkowy system nakładania sprawia, że możemy zaaplikować dokładnie tyle, ile jest potrzebne, by stworzyć cały paznokieć. Dzięki temu skracamy czas potrzebny na piłowanie. Wystarczy dobrać delikatny pilnik, gdyż polygel jest niezwykle miękki i łatwy w opracowaniu. W przypadku tego produktu pył jest dużo cięższy od pyłu akrylowego, w związku z tym nie unosi się w powietrzu i nie wdychamy go. 
Paznokcie wykonane polygelem są niezwykle lekkie, bo produkt ten jest aż o 23 proc. lżejszy od akrylu i o 16 proc. lżejszy od żelu. Niezwykła elastyczność sprawia, że jest odporny na lekkie uderzenia. Nie zawiera szkodliwych związków, jak DBP czy toluen, więc kontakt któregokolwiek z preparatów ze skórą nie będzie wywoływał niepożądanych reakcji.
 
 
Wyjątkowy system nakładania sprawia, że możemy zaaplikować dokładnie tyle, ile jest potrzebne, by stworzyć cały paznokieć. System ten nadaje się nawet do bardzo wymagających paznokci, ma znacznie lepszą przyczepność niż żel czy akryl. 
Podsumowując, jest to produkt tak łatwy w aplikacji, że nawet początkujący styliści doskonale sobie z nim radzą, a ci doświadczeni zachwycają się prostotą pracy. 
 
 
Zalety polygelu:
– lżejszy 
– mocniejszy 
– bez nieprzyjemnego zapachu 
– bez drobnego pyłu 
– bez łącznia produktów 
– bez monomeru 
– bez pieczenia 
– nieograniczony czas pracy 

Aleksandra Thrun

Międzynarodowy dyplomowany instruktor Euro Fashion Akademia Paznokcia. Instruktor Hand&Nail Harmony w stopniu doctorate professor. Specjalizuje się w artystycznych zdobieniach. Prowadzi warsztaty i pokazy nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Na co dzień uczy w Akademii Paznokcia w Pruszczu Gdańskim. www.EuroFashion.com