Koszyk

Świeżość spojrzenia

| Autor: Justyna Skarbek

Z tego artykułu dowiesz się:

•  Jakie problemy skóry okolic oczu można i warto poddać zabiegowi mezoterapii igłowej?

•  Na czym polega procedura zabiegowa?

•  Jakie są efekty i zalety zabiegu?

Spis treści

Mezoterapia igłowa (cz. 3) | Jednym ze sposobów walki o pełną blasku skórę okolic oczu jest mezoterapia igłowa. Jeden zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut, jest mało inwazyjny i zapewnia satysfakcjonujące efekty w krótkim czasie. Mezoterapia igłowa doskonale sprawdza się u klientów (zarówno u kobiet, jak i mężczyzn) z problemem zmarszczek mimicznych, tzw. kurzych łapek i opuchlizny pod oczami. Jest to także bardzo dobre rozwiązanie dla skóry suchej, cienkiej, o nierównym kolorycie, z pierwszymi widocznymi oznakami starzenia. Wspaniale odświeża spojrzenie i odmładza okolice oczu – ponadto doskonale sprawdzi się u osób, które borykają się z uporczywymi sińcami pod oczami.

Mezoterapia igłowa – Dotrzeć głębiej

Mezoterapia igłowa ma dwutorowe działanie. Mikronakłucia wywołują w skórze kontrolowane stany zapalne, mające na celu pobudzenie naturalnych mechanizmów naprawczych. Powstałe w czasie nakłuwania kanaliki pozwalają także na przetransportowanie preparatów z substancjami aktywnymi w głąb skóry. Oprócz mechanicznego uszkodzenia, które zmusza naskórek do regeneracji i odbudowy, istotą tego zabiegu jest zadziałanie na skórę od środka poprzez zdeponowanie substancji aktywnych.

Mezoterapia igłowa – Wiele zalet

Iniekcje poprawiają mikrokrążenie oraz metabolizm komórkowy. Koktajle do zabiegu bazują przede wszystkim na kwasie hialuronowym, zwiększając nawilżenie, napięcie oraz gęstość skóry. W ten sposób uzyskujemy wygładzenie zmarszczek i poprawę elastyczności skóry w okolicy powiek. Wykorzystywane są także mieszaniny substancji rewitalizujących i regenerujących (krzemionka organiczna, peptydy, witaminy, aminokwasy, kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny), co bardzo korzystnie działa na poprawę kondycji skóry. Poprawa mikrokrążenia wpływa na zmniejszenie ilości płynów ustrojowych gromadzących się pod oczami, co w efekcie redukuje opuchliznę. Dogłębne odżywienie skóry, szybsza regeneracja, optymalne nawilżenie i rozświetlenie skóry to atuty zabiegu.

Skóra wokół oczu jest wyjątkowo cienka i delikatna, a jej grubość wynosi tylko ok. 0,5 cm. Wyposażona jest w niewielką liczbę gruczołów łojowych. Tkanka podskórna tej okolicy jest bardzo słabo rozwinięta. To powoduje dosyć szybkie wiotczenie skóry, zmianę jej kolorytu oraz wczesne pojawienie się zmarszczek, zasinień i skłonności do opuchnięć.

Mezoterapia igłowa – Krok po kroku

Czas trwania procedury zabiegowej to zaledwie kilkanaście minut. Zaczyna się od znieczulenia skóry pod oczami przy użyciu kremu. Następnie ostrzykuje się dany obszar cienką igłą, wprowadzając w ten sposób niewielkie dawki wybranego koktajlu. Zastosowanie igły pozwala na ominięcie bariery naskórkowej i wniknięcie substancji odżywczych w głąb skóry. Iniekcje możemy podać w dolną i górną powiekę, zewnętrzne kąciki oczu oraz dolinę łez.

Mezoterapia igłowa – Rekomendacje

Zaleca się wykonanie w serii trzech zabiegów w odstępach ok. dwutygodniowych. Po terapii skóra wygląda młodziej, zmarszczki ulegają spłyceniu, widoczna jest poprawa napięcia i gęstości skóry.

Justyna Skarbek

Absolwentka WSZKiPZ, kosmetolog, właścicielka salonu Nefretete SPA w Radomiu. www.spa-radom.pl